„Udělám z vás sekanou.“ Bývalý Putinův bodyguard vyzval Navalného na souboj

Kuriózní výzva

„Udělám z vás sekanou.“ Bývalý Putinův bodyguard vyzval Navalného na soubojNOVÉ
Viktor Zolotov Foto:

Reprofoto: Printscreen YouTube – Meduza

1
Svět
Sdílet:

Velitel ruské Národní gardy Viktor Zolotov v úterý veřejně vyzval na souboj opozičního předáka Alexeje Navalného, jehož Fond boje s korupcí (FBK) obvinil Národní gardu z machinací při zadávání zakázek. Zolotov Navalnému pohrozil, že z něj udělá „šťavnatou sekanou“.

Navalného fond koncem srpna zveřejnil s odkazem na veřejné informační zdroje obvinění, že velení Národní gardy podvádělo při nákupu potravin. Když za monopolního dodavatele Zolotovova organizace vybrala masokombinát Družba narodov, dodavatelské ceny se zvýšily až trojnásobně, tvrdí FBK. Majitelem kombinátu je někdejší vedoucí archivní správy ministerstva vnitra.

Čtyřiašedesátiletý Zolotov je bývalým šéfem prezidentské ochranky, v 90. letech byl podle některých informací tréninkovým partnerem Vladimira Putina v ringu a na judistických žíněnkách tatami. Je předsedou federace ruských karatistů.

„Dopustil jste se pomluvy, což se v důstojnickém prostředí nepromíjí. Vyzývám vás na souboj do ringu nebo na tatami, jak je libo. Slibuji, že z vás udělám pěknou šťavnatou sekanou,“ řekl armádní generál Zolotov ve videoklipu na síti YouTube.

Navalnyj na nabídku souboje bezprostředně odpovědět nemůže, protože je ve vězení. Kvůli opakovanému porušení pravidel pro pořádání veřejných shromáždění dostal v srpnu trest 30 dnů, do propuštění mu zbývají necelé dva týdny.

Kreml v úterý ke konfliktu Navalného se Zolotovem poznamenal, že šéf Národní gardy svou nabídku souboje s ruským vedením nekonzultoval. Mluvčí Dmitrij Peskov nicméně dodal, že stanovisko Zolotova chápe.

Čtěte také: Google smazal Navalnému reklamní videa na YouTube. Vyzýval v nich k protestům

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články