1 Koalici povede starostka za ANO

Litvínovu budou vládnout ANO, komunisté a Evropští demokraté

NOVÉ

Témata: ,

Starostkou Litvínova byla ve čtvrtek na ustavujícím zastupitelstvu opět zvolena Kamila Bláhová z ANO. Vítězné hnutí komunálních voleb uzavřelo koalici s KSČM, SNK Evropskými demokraty a Sdružením Litvínováci. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu má koalice většinu 14 hlasů.

Zastupitelé zvolili také dva uvolněné místostarosty. První se stala Erika Sedláčková (KSČM), druhým místostarostou je Karel Rosenbaum (ANO). Dalšími čtyřmi členy rady města budou Roman Ziegler (ANO), Jiří Fedoriška (ANO), Rostislav Šíma (KSČM) a Květuše Hellmichová (SNK Evropští demokraté).

Do zastupitelstva města se dostali dále zástupci Občanské demokratické strany, České strany sociálně demokratické, Starostů a nezávislých a sdružení Lit.DO TOHO!-Sdru.Ze.Pir.a nez.

Koalice má v plánu mimo jiné přípravu modernizace zimního stadionu Ivana Hlinky, demolici zpustošených panelových domů v Janově, vybudování skateparku a zázemí volejbalových kurtů.

Koaliční partneři odmítají vybudování ropovodu v zastavěném území města a budou též prověřovat možnost přemístění etylénovodu. Rovněž se shodli na tom, že Litvínov bude nadále městem s nulovou tolerancí k hazardu.

Čtěte také: Navzdory stranickému usnesení. Rychnovská ODS podpořila spolupráci s KSČM


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.