Litvínovu budou vládnout ANO, komunisté a Evropští demokraté

Litvínovu budou vládnout ANO, komunisté a Evropští demokratéNOVÉ
Staronová starostka Litvínova Kamila Bláhová (ANO) Foto:

Foto: Facebook Kamily Bláhové

Domov

Koalici povede starostka za ANO

Starostkou Litvínova byla ve čtvrtek na ustavujícím zastupitelstvu opět zvolena Kamila Bláhová z ANO. Vítězné hnutí komunálních voleb uzavřelo koalici s KSČM, SNK Evropskými demokraty a Sdružením Litvínováci. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu má koalice většinu 14 hlasů.

Zastupitelé zvolili také dva uvolněné místostarosty. První se stala Erika Sedláčková (KSČM), druhým místostarostou je Karel Rosenbaum (ANO). Dalšími čtyřmi členy rady města budou Roman Ziegler (ANO), Jiří Fedoriška (ANO), Rostislav Šíma (KSČM) a Květuše Hellmichová (SNK Evropští demokraté).

Do zastupitelstva města se dostali dále zástupci Občanské demokratické strany, České strany sociálně demokratické, Starostů a nezávislých a sdružení Lit.DO TOHO!-Sdru.Ze.Pir.a nez.

Koalice má v plánu mimo jiné přípravu modernizace zimního stadionu Ivana Hlinky, demolici zpustošených panelových domů v Janově, vybudování skateparku a zázemí volejbalových kurtů.

Koaliční partneři odmítají vybudování ropovodu v zastavěném území města a budou též prověřovat možnost přemístění etylénovodu. Rovněž se shodli na tom, že Litvínov bude nadále městem s nulovou tolerancí k hazardu.

Čtěte také: Navzdory stranickému usnesení. Rychnovská ODS podpořila spolupráci s KSČM

Související články