1 Debat kandidátů

Zájem o duel projevily dvě komerční televize. Drahoš chce, aby byl i na ČT

, NOVÉ

Témata: , , , , , ,

Česká televize a televize Prima plánují v týdnu před druhým kolem prezidentských voleb společné debaty prezidenta Miloše Zemana a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, kteří se ve volbách utkají. Jiří Ovčáček uvedl, že prezident dostal pozvánku od dvou komerčních televizí, od Primy a televize Seznam. Zeman před prvním kolem účast v televizních debatách odmítal, v sobotu ale uvedl, že Drahošově výzvě setkat se „tváří v tvář“ vyhoví.

„Bezprostředně po skončení prvního kola volby poslala Česká televize Jiřímu Drahošovi a Miloši Zemanovi zvací dopisy do společného televizního duelu,“ uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková. Debata ve veřejnoprávní televizi by se měla konat 25. ledna od 20:00, přímým přenosem by ji měly vysílat programy ČT1 a ČT24. Blinková upozornila, že debatu před prvním kolem volby, které se Zeman neúčastnil, na programech ČT zhlédlo 916 000 lidí.

Zeman v sobotu řekl, že by se mohl s Drahošem zúčastnit dvou televizních debat a jedna z nich by mohla být na Primě, pokud tato televize nabídne „pole pro debatu“. Uvedl také, že má výhrady k neobjektivitě veřejnoprávní televize. Českou televizi prezident kritizuje opakovaně. Drahoš řekl, že pokud by se měl se Zemanem utkat ve dvou televizních debatách, bude požadovat, aby jedna z nich byla v ČT a výběr druhé nechá na Zemanově týmu.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v neděli pro deník Echo24 v SMS zprávě potvrdil, že vedle pozvánky ČT obdržel pozvání ještě dvou dalších komerčních televizí. Jednou by měla být právě televize Prima, druhou televize Seznam, která o svém pozvání obou kandidátů informovala v sobotu na Twitteru. Ovčáček současně uvedl, že prezident Zeman v nadcházejících dvou týdnech nevynechá pořad TV Barrandov Týden s prezidentem. „Natáčení tradičního pořadu se plánuje klasicky ve čtvrtek,“ napsal. Jaké debaty se úřadující prezident zúčastní, Ovčáček zatím nesdělil.

Drahoš v sobotu ve vysílání Primy připustil, že se zúčastní debaty v této televizi. „Pokud bude jedna na Primě, bude druhá na ČT,“ řekl k debatám Drahoš. Vyjádření Drahošova týmu k pozvánce do České televize deník Echo24 zjišťuje, tisková mluvčí Jiřího Drahoše v neděli odpoledne na telefonáty nereagovala.

Adam Halmoši za televizi Prima v neděli ČTK řekl, že s týmy kandidátů o účasti v debatách vyjednávají. Termín a místo duelu chce televize oznámit v nejbližších dnech.

Čtěte také: Všichni proti Zemanovi. Drahoš by mohl dostat až 1,6 milionu ‚odpadlických‘ hlasů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.