1 VW a elektroauta

Volkswagen bude nově vyrábět elektromobily rovnou ve třech továrnách

NOVÉ

Témata: , , ,

Německá automobilka Volkswagen hodlá začít vyrábět elektromobily ve třech svých německých závodech. Firma ve středu oznámila, že kromě továrny v německém Cvikově k výrobě elektromobilů vyčlenila rovněž závody v Emdenu a Hannoveru.

Automobilka již dříve uvedla, že ve Cvikově hodlá zahájit produkci elektromobilů v příštím roce. Výroba elektromobilů v Emdenu a Hannoveru by podle středeční zprávy měla začít v roce 2022. „Společně s Cvikovem vytvoří (Emden a Hannover) největší síť pro výrobu elektromobilů v Evropě,“ uvedl člen představenstva Volkswagenu Gunnar Kilian.

Automobilka zaměstnancům továren v Emdenu a Hannoveru zaručila jejich pracovní místa do roku 2028. Upozornila však, že ve finále bude v těchto závodech potřebovat nižší počet zaměstnanců. Výroba elektromobilů je totiž méně náročná na práci než produkce automobilů s tradičním pohonem.

Čtěte také: Volkswagen Tiguan: Prodejní stálice

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.