Japonsko Česku vydalo odsouzeného dvojnásobného vraha. Ve vězení tu má strávit 12 let

Japonsko Česku vydalo odsouzeného dvojnásobného vraha. Ve vězení tu má strávit 12 letNOVÉ
Domov

Vydání zločince

Echo24

Japonsko vydalo do Česka čínského státního příslušníka odsouzeného českými soudy za dvojnásobnou vraždu. Hledaný člověk spáchal vraždu v roce 1998, a hned poté utekl do Číny. Oznámil to ve středu mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka na webu úřadu. Podle něj je to vůbec první případ, kdy ministerstvo žádalo o vydání nějaké osoby z Japonska. Mezi Českem a Japonskem není uzavřena smlouva o vydávání lidí k trestnímu stíhání či výkonu trestu.

Dvojnásobnou vraždu spáchal podle úřadu čínský občan v roce 1998. Vzápětí odcestoval do své domoviny, kde se zhruba dvě desítky let skrýval. Zadržen byl na základě mezinárodního pátrání až loni v říjnu v Japonsku. V Česku byl v roce 2003 odsouzen za vraždu ke 12 letům vězení. Japonsko ho do Česka vydalo letos 15. března.

Ministerstvo zatím neuvedlo podrobnosti k vydanému člověku ani k činu, který spáchal. Podle zpravodajství ČTK byli na jaře roku 1998 nalezeni v pronajatém bytě v Praze 4 dva zastřelení Asiaté. Podle serveru Blesk.cz policie kvůli této vraždě následně pátrala po profesionálním zabijákovi Chuej Čungovi, kterého si údajně na vraždu objednala mafie.

Čtěte také: Moskva si předvolala velvyslance ČR. Česku vyčítá nařčení kolem pronájmu nemovitostí v Praze

Související články