Rumunské pláže zaplavil kokain. Policie vyzývá obyvatele, aby ho nesbírali

KOKAIN

Rumunské pláže zaplavil kokain. Policie vyzývá obyvatele, aby ho nesbíraliNOVÉ
Balík nalezený na pobřeží Černého moře Foto:

FOTO: Rumunská policie

Svět

zd Echo24

Rumunská policie řeší na březích Černého moře „záplavu“ kokainu poté, co na břeh vyplavalo asi 130 kg této drogy. Pravděpodobně pochází z před dvěma týdny zadržené lodi, která převážela tunu kokainu z latinské Ameriky. Policisté důrazně vyzývají místní obyvatelstvo, aby se od balíků drželo dál. Informuje o tom britská BBC.

Kolem tří stovek příslušníků pobřežní hlídky a čtrnáct jejich lodí hlídá pobřeží rumunské části Černého moře od pátku, kdy se na pobřeží vyplavily na řadě míst balíky kokainu. Pátrání se účastní i dva vrtulníky a několik potápěčů.

Rumunsko je považováno za součást tranzitní cesty, skrze kterou putuje droga z Latinské Ameriky do Evropy. Balíky pravděpodobně pochází ze zadržené tunové zásilky, kterou policisté nalezli na opuštěné lodi před dvěma týdny. Ve spojitosti s tímto objevem policie zadržela dva srbské muže.

Podle rumunské Digi24 operují policisté na zhruba 90 kilometrech pobřeží. Mluvčí policie Georgian Dragan varoval občany, aby neotvírali balíky, které naleznou na plážích. Varoval, že se v nich nachází drogy s více než 90% čistotou a mohly by je tak ohrozit na životě.


Čtěte dále: S mrtvými při dopravních nehodách si loni Česko pohoršilo. Nejklidnější je to v Británii

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.