1 Žáci oběťmi kyberšikany

Čtyři z deseti žáků základek čelili kyberšikaně. Pomoci má i program Chytrá škola

, Nové

Témata: , , ,

Množství dětí na základních školách, které se setkaly s kybernetickou agresí, se proti loňsku zvýšil o deset procentních bodů na téměř 40 procent. Vyplývá to z průzkumu operátora O2 a Univerzity Palackého v Olomouci mezi 26.000 žáky. O2 spustila bezplatný dlouhodobý program Chytrá škola, který by měl zlepšit digitální dovednosti dětí a tím je lépe chránit v on-line prostoru.

„Děti jsou dnes obklopeny digitálními technologiemi od narození, jsou tak zvyklé se v tomto prostředí intuitivně orientovat. Rychlosti rozvoje technologií však bohužel absolutně neodpovídá úroveň edukace o potenciálních hrozbách – děti nevědí, jak si poradit s kyberšikanou nebo jak si správně chránit soukromí v online světě. Potřebné informace však často nezískají ani od rodičů, ani od učitelů,“ uvedl generální ředitel O2 Jindřich Fremuth.

Součástí programu je portál www.O2Chytraskola.cz, který přináší jednoduché rady ale i výukové materiály, například jak se chovat bezpečně online, jak zvýšit mediální gramotnost nebo jak čelit sextingu a kyberšikaně.

Součástí O2 Chytré školy je i grantový program pro základní školy, prostřednictvím kterého jim Nadace O2 poskytne finanční a metodickou pomoc v oblasti digitální gramotnosti. Zájemci z řad soukromých i státních škol mají možnost poslat přihlášku do 13. května.

Čtěte také: Kuchyně, která je skutečným srdcem domova

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.