Odpovědnost za zřícenou lávku má také Krnáčová

Odpovědnost za zřícenou lávku má také Krnáčová
Zřícená lávka v Troji Foto:

Foto: Nella Šimkovská

Politická aréna

Michael Pánek

Pražská primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO uvedla, že za zřícení lávky v Troji, při kterém se zranili čtyři lidé, z toho dva těžce, by měl někdo nést politickou odpovědnost, tak, jak je to běžné v zahraničí. Svatá pravda, takže by paní primátorka měla pro sebe vyvodit jediný možný závěr a abdikovat ze své funkce. Je to totiž ona, kdo nese hlavní odpovědnost za dění v hlavním městě.

Paní Krnáčová je odpovědná za to, v jakém stavu se Praha nachází. Ona má vinu na tom, že v čele města stojí nekompetentní lidé, jakým je například její náměstek Matěj Stropnický ze strany Zelených, který má velkou vinu na tom, že v Praze skoro nerostou nové stavby, a který na postu předsedy Dopravního výboru pražského zastupitelstva akorát dokazuje svoji neschopnost.

Ono se nelze divit tristní situaci pražských lávek a nedávnému neštěstí, když si člověk uvědomí, že dopravu v metropoli řídí v současné době amatéři. Je to poprvé za několik desítek let, co se v Praze nestaví ani jediná nová linka metra. Výstavba Pražského okruhu, která by měla být pro primátorku a pražské zastupitelstvo jednou z hlavních priorit, je pozastavena. Místo toho Matěj Stropnický vážně prosazuje myšlenku, že by se měl omezit provoz na Severojižní magistrále a to tak, že jeden pruh u chodníků by se vyhradil pro pěší a cyklisty, další by zůstal vymezený autobusům, a jen v jednom by mohla jezdit auta. Ano i o takových totálních nesmyslech uvažují lidé z vedení města. Nutno říci, že za vlády Pavla Béma se dělo asi ledacos.

Na druhou stranu je ale nutné říci, že po Pavlovi Bémovi tu zůstalo mnoho staveb, které slouží obyvatelům Prahy dodnes. Přes deset nových stanic metra, tunel Blanka, díky němuž projedete přes celou Prahu za 15 minut, část pražského okruhu a řada dalších. Novináři psali, že se v té době kradlo. Dnes se nestaví pod vládou ANO v Praze nic a po pražském zastupitelstvu nezůstane pro Pražany žádná důležitá stavba, která by jim ulehčila život či dopravu. A peníze také nejsou. A člověk se musí ptát: Kam jdou ty miliardy? Krade se?