Vláda v Madridu schválila existenci odborů prostitutek, nyní zděšeně bojuje o jejich zrušení

Vláda v Madridu schválila existenci odborů prostitutek, nyní zděšeně bojuje o jejich zrušeníNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

Španělská prostituce

tk Echo24

Španělská vláda řeší ožehavý problém s prostitucí. Úřad spadající pod ministerstvo práce totiž schválil fungování odborů pro prostitutky a prostituty (OTRAS), které splnily všechny podmínky pro existenci. Sama ministryně práce, Magdalena Valeriová, se však nyní staví silně proti a má podporu celé vlády. Informace uvádí španělský deník El Mundo.

Valeriová ve čtvrtek uvedla, že byla „podvedena a šokována“, když zjistila, že úřad spadající pod její resort schválil existenci organizace pro prostitutky a prostituty. Ačkoliv sice splňují veškeré podmínky, tak její vláda by „nepodpořila odbory provozující ilegální aktivitu, která je v rozporu se základními právy žen a mužů, kteří kvůli chudobě či jiným důvodům nabízejí svá těla ke zneužití jiným osobám.“ 

Již v pátek mluvčí vlády Isabel Celaa sdělila médiím, že vláda pravděpodobně využije práva k odebrání registrace OTRAS. „Vláda by v žádném případě neakceptovala unii sexuálních pracovníků,“ dodala ještě mluvčí španělské vlády.

Svoji ministryni přímo podpořil i španělský premiér Pedro Sánchez. „ Prostituce není ve Španělsku legální a tato vláda nebude podporovat jakékoliv organizace provozující ilegální aktivitu,“ napsal nový premiér na svém twitterovém účtu a dodal, že jeho vláda je „feministická a podporující potlačení prostituce“.

Představitelka OTRAS Concha Borrellová členy vlády za jejich vyjádření zkritizovala. Prostitutky a prostituti mají podle ní mít stejná práva jako jiní pracovně činní lidé. 

Prostituce je ve Španělsku tolerována, ale nijak regulována. Prostitutky a prostituti nejsou za nabízení svých služeb nijak trestáni, pokud tak nečiní na veřejných prostranstvích. Samotný zákon je zaměřen především na obchod s lidmi. Z evropských zemí dosud prostituci legalizovalo pouze Nizozemí, Švýcarsko, Rakousko a Německo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Prostitutka, která pomohla zlegalizovat „nejstarší řemeslo“ dostala řád a titul

Papež: Prostituce je novodobé otroctví, nezaměstnanost mladých hřích společnosti

Související články