Než přebalíte své dítě, požádejte ho o souhlas, radí odbornice na sexualitu

kritizovaný výrok

Než přebalíte své dítě, požádejte ho o souhlas, radí odbornice na sexualituNOVÉ
Svět

mh

Vlnu pozdvižení vzbudilo prohlášení australské odbornice na sexualitu Deanne Carsonové. V rozhovoru pro televizní stanici ABC prohlásila, že by se rodiče měli ptát svých dětí, zda souhlasí s výměnou plenky. O události informoval australský server news.com.au.

Carsonová podle svých slov samozřejmě ví, že děti nosící plenku většinou neumí mluvit, to ale podle ní nevadí. „Samozřejmě, že dítě neodpoví slovy. Pokud ale ponecháte dítěti prostor a počkáte na řeč jejich těla a počkáte na oční kontakt, tak mu tím dáte najevo, že jeho odpověď je důležitá,“ řekla odbornice. 

Deanne Carsonová
Deanne Carsonová Foto:

FOTO: youtube.com/Poseidon

Deanne Carsonová, která sama sebe označuje jakou sexuální pedagožku, se ale okamžitě po televizním vysílání stala terčem kritiky. „Dokážete si představit přijít k lékaři a říct mu, že vám dítě několik dní nedalo souhlas s přebalením a nyní má vyrážku?“ ptá se například jedna žena. Většina rodičů pak argumentuje, že přebalování dětí je povinnost rodičů. 

Sexuální expertka se ale kritice brání. Rozhovor se podle ní týkal toho, jak je důležité naučit malé děti vyjadřovat svůj názor. „Každá třetí dívka a každý sedmý chlapec mladší 18 let jsou sexuálně obtěžováni. Jedna z 12 dívek mladších šesti let je sexuálně zneužita,“ uvedla Carsonová na svou obranu drsnou statistiku. 

Čtěte také: Lewinská prý ve světle MeToo přehodnocuje svou aféru s Clintonem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.