2 Změna v kandidátce ANO

Vymění ANO kandidáta na primátora Prahy? Nachera může nahradit Stuchlík

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Hnutí ANO údajně plánuje vyměnit svého kandidáta na pražského primátora pro nadcházející komunální volby. Současného aspiranta na tuto pozici Patrika Nachera by mohl nahradit generální ředitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík. Ten informaci ve zprávě pro Echo24 nepotvrdil, ani nevyvrátil. Podle Nachera by tato výměna byla těžko uvěřitelná. Informaci přinesl deník Právo.

Patrik Nacher deníku Echo24 řekl, že se do pondělního rozhodnutí nebude k možné výměně vyjadřovat. „Je to svébytné rozhodnutí hnutí dle stanov,“ sdělil deníku Echo24 současný pražský zastupitel a zároveň poslanec, který v obou případech kandidoval za hnutí ANO coby nestraník.

Nacher deníku Právo přiznal, že o možné výměně ví. Ta by však podle něj bylo těžko uvěřitelná z hlediska kontextu, času a logiky. „V prostředí, kdy ANO v Praze obhajuje vítězství, má lídr kandidátky šanci přemýšlet o úspěchu, jen když má podporu členské základny i vedení a koordinuje své kroky se současnou primátorkou. Kdyby k tomu došlo, tak by se opakovala situace z roku 2014, což mělo dopad i na fungování zastupitelského klubu ANO na radnici,“ řekl Nacher Právu.

Petr Stuchlík na přímý dotaz deníku Echo24 informaci o tom, že by se měl stát pražským lídrem ANO pro komunální volby, nepotvrdil, ani nevyvrátil. „Děkuji za váš zájem, v příštím týdnu jsem vám k dispozici,“ napsal v textové zprávě deníku Echo24.

Deník Právo píše, že podle jeho informací se vedení ANO chystá sesadit Nachera už v pondělí. Andrej Babiš nechtěl situaci prozatím komentovat. „Hnutí o kandidátech nerozhodlo a rozhodne až v nejbližších dnech,“ uvedl Babiš pro Právo.

Vyjádření krajského manažera ANO pro Prahu Martina Haushaltera zjišťujeme.

Stuchlík je v současnosti generálním ředitelem Fincentra, jedné z největších společností zabývajících se finančním poradenstvím v Česku. Tu založil společně s podnikatelem Martinem Nejedlým v roce 2000 a v posledních letech dosahuje ročního obratu v řádech stovek milionů korun.

Hnutí ANO mělo problémy s kandidátem na primátora již v minulosti. Dosavadní primátorka Adriana Krnáčová z ANO už obhajovat nebude. O post volebního lídra se v Babišově hnutí přihlásilo několik lidí. V dubnových primárkách zvítězil současný zastupitel a poslanec v jedné osobě Patrik Nacher, který byl na obě pozice zvolen coby nestraník za ANO. Porazil náměstkyni primátorky Evu Kislingerovou a dva pražské radní, Karla Grabeina Procházku a Libora Hadravu.

V Týdeníku Echo a na Echoprime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ANO má náhradu za Krnáčovou. Lídrem pražské kandidátky bude Nacher

Nálada v ANO? Někdy optimistická, někdy nervózní, líčí nestraník Nacher

Z nového čísla Bitva o Británii. Boris Johnson táhne do totální války

Echo týdne: Neznámá Albánie, smetiště a restart ● Analýza: VIP spravedlnost pro Babiše ● Svět: Může být pravice pro chudé? ● Recenze: Hlavně že se píše ● Umění a kritika: Jak Hitler setřásl dvě zlatá jablka

Němci se musí rozhodnout: buď USA, nebo Čína Rozhovor s brigádním generálem v. v. Robertem Spaldingem
SPECIÁL KNIHY: Anatomie povídky Co ospravedlní naši existenci ve vesmíru
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.