ONLINE: Volby do Senátu

ONLINE: Volby do SenátuAKTUALIZUJEME
Onlines

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018

Echo24

Vážení čtenáři. Tento online přenos končíme, další vývoj událostí můžete sledovat ZDE

4:03 V Praze 2 se o Senát utkají Marek Hilšer a Libor Michálek (Piráti)

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Praha 2 postoupili bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer a Libor Michálek (Piráti), který senátorský mandát obhajuje. Druhé kolo se koná za týden.

4:01 V senátním finále se v Brně-městě utkají rektor Bek a Ostrý z ANO

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Brno-město postoupili rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek (STAN) a bývalý ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý (ANO). Vítěz Bek získal 38,17 procenta hlasů, druhý Ostrý dostal 18,70 procenta voličů.

2:45 Prezidentský kandidát Fischer postupuje s téměř 48 procenty

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Praha 12 postupují bývalý diplomat a letošní prezidentský kandidát Pavel Fischer (nezávislý) a bývalá ředitelka České inspekce životního prostředí Eva Tylová (Piráti). Fischer má nyní 47,92 procenta hlasů, druhá Tylová 16,23 procenta hlasů. 

2:10 První kolo senátních voleb vyhrála ODS, ČSSD ztratila

V prvním kole voleb do horní komory parlamentu zvítězila ODS, postupuje 11 jejích kandidátů. Druhé ANO bude mít  ve druhém kole o jednoho kandidáta méně. Výrazný propad zaznamenala ČSSD, která obhajovala 13 senátorských křesel - do druhého kola postupuje 5 jejích zástupců. Po třech kandidátech mají ve druhém kolem Piráti a hnutí Senátor 21.

1:40 V Ostravě postupují senátor Sulovský (Ostravak) a Gondek (ANO)

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Ostrava-město postoupili dosavadní senátor Leopold Sulovský (Ostravak) a majitel cukrárny Ivo Gondek (ANO). Leopold Sulovský získal 24,82 procenta hlasů, Ivo Gondek dostal hlasy 19,19 procenta voličů. 

1:30 Jiří Drahoš získá mandát v prvním kole 

Senátorem za Prahu 4 bude nově bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Mandát získal už v prvním volebním kole. Porazil mimo jiné dosavadní senátorku, vědkyni Evu Sykovou (dříve za ČSSD, nyní za ANO). V prvním kole byl zvolen také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Drahoše podle výsledků po sečtení čtyř pětin okrsků v obvodu volilo zhruba 53 procent voličů.

0:55 V Českých Budějovicích postupují dosavadní senátor Šesták (STAN) a Faktor (nezávislý)

Nejlepšího výsledku v prvním kole dosáhl nezávislý kandidát Ladislav Faktor, hlas mu dalo přes 41 % voličů. Dosavadní senátor Jiří Šesták skončil druhý se ziskem 27,28 % hlasů. K volbám přišlo 40,43 % voličů.

0:45 V Břeclavi do druhého kola postupují Koštial z ODS a Nazarčuk z ANO

Rostislav Koštial z ODS získal v prvním kole 27,11 % hlasů, Libor Nazarčuk z hnutí ANO 20,67 %. Voleb se zúčastnilo 44,01 % voličů.

0:15 Drahoš má šanci zvítězit v prvním kole. "Pomohla prezidentská kampaň," tvrdí

V senátním obvodu Praha 4 po sečtení 77 % hlasů vede Jiří Drahoš s 52,72 %. "Lidé, když mě viděli, tak věděli, o koho jde. Ať už v pozitivním nebo občas i negativním slova smyslu. Čili určitě to byla výhoda. A to asi u všech prezidentských kandidátů," řekl Drahoš ve štábu TOP 09. 

23:55 V Domažlicích se o Senát utkají Vilímec (ODS) a Látka (ČSSD)

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Domažlice postoupili Vladislav Vilímec (ODS) a senátor Jan Látka (ČSSD). Vítěz Vilímec získal 21,49 procenta hlasů, druhý Látka dostal 21,47 procenta voličů.

23:20 Ve Svitavách jdou do druhého kola Kortyš (ODS) a Havíř (ČSSD)

Michal Kortyš z ODS získal 24,73 procenta hlasů, druhý Pavel Havíř dostal 20,76 procenta voličů. Voleb se zúčastnilo 43,45 procenta voličů.

23:10 V Karviné postupují Vícha (ČSSD) a Halíková (KSČM)

Dosavadní senátor Petr Vícha získal v prvním kole 36,72 % hlasů, druhá Halíková dostala 16,45 procenta voličů. 

22:43 Do 2. kola v Opavě postoupili Pavera (TOP 09) a Horáková (ANO)

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Opava postoupili starosta Bolatic a bývalý senátor Herbert Pavera (TOP 09) a učitelka Simona Horáková (ANO). Vítěz Pavera získal 36,27 procenta hlasů, druhá Horáková dostala 21,54 procenta voličů. Voleb se zúčastnilo 44,17 procenta voličů.

22:33 Do 2. kola voleb do Senátu na Litoměřicku jdou Chlupáč a Štěrba

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Litoměřice postoupili litoměřický starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO). Vítěz Chlupáč získal 24,50 procenta hlasů, druhý Štěrba dostal 19,53 procenta voličů. Voleb se zúčastnilo 42,20 procenta voličů.

22:22 První kolo senátních voleb vyhrála ODS, ČSSD byla poražena

První kolo letošních senátních voleb vyhráli nejčastěji kandidáti ODS, a to v devíti z 27 obvodů. ODS ale může mít stejný počet postupujících jako ANO. Rozhodne se mezi nimi v Praze 4 a 8. Volby podle očekávání přinesly porážku pro vládní ČSSD, která místo 13 křesel bude mít šanci obhájit pouze pět, a mít tak nejvýše sedmnáctičlenný klub. Nebude tak už asi mít nejsilnější senátní frakci a tím možnost nominovat předsedu horní komory.

K tomu má neblíže KDU-ČSL, která může ke 14 jistým senátorům přidat další čtyři. Lidovcům pomohlo i znovuzvolení Jiřího Čunka senátorem už v prvním kole. Úspěšní byli v prvním kole i kandidáti STAN, kteří mohou mít 15 senátorů. Kluby lidovců a Starostů spolu úzce spolupracují a stanou se asi dominantní silou v horní komoře. Vládní koalice ANO a ČSSD na většinu v horní komoře nedosáhne. 

22:07 V Třebíči postupují Žáková (STAN) a Michálek (ANO)

V Třebíči do druhého kola postoupili starostka Koněšína Hana Žáková (STAN) a notář Miroslav Michálek (ANO). Žáková má nyní 28,69 procenta hlasů, druhého Michálek má 14,74 procenta hlasů. 

22:00 V Prostějově postupuje Chalánková (nezávislá) a Sekaninová (ČSSD)

První kolo v Prostějově vyhrála senátorka Božena Sekaninová z ČSSD s 18,68 hlasů, společně s ní se do druhého kola probojovala bývalá poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková (nezávislá), třetí v pořadí Irenu Blažkovou z ANO porazila o 5 hlasů. 

21:55 Na Šumpersku postupují Adámek (ANO) a Brož (KDU-ČSL)

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Šumperk postoupili Miroslav Adámek (ANO) a senátor Zdeněk Brož (KDU-ČSL). Adámek, který je ředitelem nestátní organizace Pontis poskytující sociální služby, má nyní 29,12 procenta hlasů, druhý Brož má 20,12 procenta hlasů.

21:50 Bělobrádek je s celkovým výsledkem spokojen

“Jsem rád, že jsem postoupil do druhého kola. Dalo se čekat, že se rozhodne mezi třemi kandidáty z ANO, ODS a KDU-ČSL. To se vyplnilo. Zatím to první kolo bylo těsné. Nyní se pokusím kontaktem s občany oslovit i některé další významné lidi z regionu, aby mě podpořili. Myslím si, že má smysl, aby v Senátu byl lokální patriot s globálním dopadem,” řekl deníku Echo24 Pavel Bělobrádek s tím, že s neúspěšnými protikandidáty ještě nejednal, ale má to v plánu. Dodal také, že s celkovým výsledkem voleb je spokojen. Vyzdvihl Jiřího Čunka (KDU-ČSL), který se do Senátu dostal z prvního kola. Podle Bělobrádka se ukázalo, že je “fenoménem”.

21:40 V Mladé Boleslavi postupují Nwelati (ODS) a Müller (ANO)

V Mladé Boleslavi uspěl kandidát ODS a primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati, získal přes 33 % hlasů. Jeho vyzyvatelem bude příští týden starosta Kosmonos Jiří Müller z ANO. 

21:33 V Rokycanech se o Senát utkají senátorka Emmerová z ČSSD a Karpíšek z ODS

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Rokycany postoupí dosavadní senátorka Milada Emmerová (ČSSD) a starosta Vejprnic Pavel Karpíšek (ODS). Karpíšek má nyní 28,53 procenta hlasů, druhá Emmerová 15,80 procenta hlasů.

21:30 V Benešově postupují do druhého kola Hraba (STAN) a Kozák (ODS)

 Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Benešov postoupí místostarosta Říčan u Prahy Zdeněk Hraba za STAN a politolog Jiří Kozák z ODS. Hraba má nyní 20,86 procenta hlasů, druhý Kozák má 17,38 procenta hlasů. 

21:27 Místopředseda KDU-ČSL Herman už má přislíbenou podporu do dalšího kola

Místopředseda KDU-ČSL a postupující kandidát do 2. kola senátních voleb na Chrudimsku pro deník Echo24 uvedl, že už má od některých neúspěšných kandidátů přislíbenou podporu do dalšího kola. “S některými kandidáty jsem už jednal a s dalšími budu jednat. Je to v tuto chvíli v běhu. Někteří mi už podporu přislíbili, ale to by měli nejdřív oznámit oni,” řekl exministr kultury, který loni neuspěl ve volbách do Poslanecké sněmovny.

21:25 Kubera získal na Teplicku přes 40 %, utká se s Bergmanem

Po sečtení všech hlasů mají jasno na Teplicku, favorit voleb, senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera první kolo vyhrál s výsledkem 41,81 %. Ve druhém kolem se utká s ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem (Senátor 21), který skončil druhý s 21,1 % hlasů. 

21:15 Opavané se budou za týden rozhodovat mezi zástupci TOP 09 a ANO 

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Opava postoupí bývalý senátor Herbert Pavera (TOP 09) a učitelka Simona Horáková (ANO). Pavera má po sečtení 94 % hlasů 36,58 procenta hlasů, druhá Horáková má 21,69 procenta hlasů. 

21:10 V Náchodě postupují Bělobrádek a Červíček

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Náchod postoupí předseda lidovců Pavel Bělobrádek a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS). Bělobrádek má nyní 26,44 procenta hlasů, druhý Červíček má 26,41 procenta hlasů. 

 20:45 Jiří Čunek obhájil mandát senátora v prvním kole

Hejtman Zlínského kraje a současný senátor obhájil svůj senátorský post už prvním kole, na Vsetínsku pro něj hlasovalo více než 50 % voličů. 

20:20 Ve Zlíně postoupí zástupci KDU-ČSL a Soukromníků

Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Zlín postoupí nynější lidovecký senátor Patrik Kunčar a bývalý zlínský hejtman Libor Lukáš, kandidující za Stranu soukromníků ČR. Kunčar má po sečtení 92 % okrsků 33,10 procenta hlasů, druhého Lukáš má 27,31 procenta hlasů. 

20:10 Jasno začíná být i v dalších městech, Rath na Litoměřicku propadl

Do druhého kola senátních voleb podle sečtených 95 % ve volebním obvodu Litoměřice podle propočtů postoupili litoměřický starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO). Chlupáč má nyní 24,16 procenta hlasů, druhého Štěrba má 19,89 procenta hlasů. Bývalý středočeský hejtman David Rath je na sedmém místě. Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Sokolov postupují geodet a bývalý krajský zastupitel Miroslav Balatka (STAN) a místo starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO). Balatka má nyní 29,07 procenta hlasů, druhou Oulehlová má 25,67 procenta hlasů. 

20:05 V Chomutově postupují Rabas (Senátor 21) a Chodacká (ANO)

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Chomutov podle výsledků z téměř 95 % okrsků postupují ředitel zoologické zahrady ve Dvoře Králové Přemysl Rabas (Senátor 21) a lékařka Martina Chodacká (ANO). Rabas má nyní 33,68 procenta hlasů, druhá Chodacká má 21,51 procenta hlasů.

19:55 Filip je zklamaný z neúspěchu senátora KSČM

Předseda KSČM Vojtěch Filip je zklamaný, že se jedinému komunistickému senátorovi Václavu Homolkovi nepodařilo postoupit do druhého kola. Věří v úspěch kandidátky KSČM v Karviné Milady Halíkové. Průběžné výsledky komunálních voleb za zklamání nepovažuje, řekl v České televizi.

19:30 Bývalý ministr kultury Herman postoupí do druhého kola

Po sečtení více než 90 % hlasů vede na Chrudimsku kandidát ODS Jan Tecl s necelými 15 procenty hlasů, s téměř totožným výsledkem do druhého kola postoupí Daniel Herman (KDU-ČSL).

19:08 V Praze jsou sečteny první okrsky, vedou Drahoš, Fischer i Hilšer

V Praze podle výsledků z prvních okrsků vedli podle očekávání bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš (za STAN) v Praze 4, Pavel Fischer (nezávislý) v Praze 12 a Marek Hilšer v Praze 2.

19:05 Po sečtení 2/3 okrsků vede v senátních volbách hnutí ANO

Po sečtení hlasů dvou třetin okrsků postupovali do senátního finále kandidáti ANO nadále ve 13 obvodech, ODS v deseti, STAN v šesti a KDU-ČSL v pěti. ČSSD, která obhajuje 13 mandátů, má prozatím šanci získat nejvýše čtyři. 

18:47 Čunek má šanci obhájit mandát v prvním kole

Lidovecký senátor Jiří Čunek má velkou šanci obhájit své křeslo. Po sečtení poloviny okrsků na Vsetínsku vede v prvním kole senátních voleb s víc než 50 procenty hlasů, druhý je s velkým odstupem starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík (nezávislý).

18:18 Po sečtení poloviny okrsků vede v boji o senát ANO

V senátních volbách po sečtení poloviny okrsků postupovali do finále kandidáti ANO ve 13 obvodech, ODS v deseti, KDU-ČSL a STAN v pěti. ČSSD, která obhajuje 13 mandátů, měla šanci získat nejvýše čtyři. Téměř žádné výsledky nejsou z pražských okrsků. 

18:15 Bělobrádek na Náchodsku zatím druhý

Na Náchodsku v prvním kole senátních voleb zatím vede první náměstek hejtmana a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS) před předsedou lidovců Pavlem Bělobrádkem.

18:10 Na Teplicku stále vede Kubera, ODS má šanci na obhajobu i na Jablonecku

Jaroslav Kubera vede před ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem. Na Jablonecku je v polovině sčítání první nynější člen horní komory a starosta Albrechtic Jaroslav Zeman (ODS). Za ním následuje podnikatel Josef Chuchlík (ANO), těsně třetí je právnička a jablonecká zastupitelka Michaela Tejmlová (Senátor 21).

17:24 V hlavním městě byl sečten první senátní okrsek

Z hlavního města byl k dispozici zatím výsledek z jediného okrsku v Praze 8, kde vyhrál Jiří Haramul (ANO) díky zisku tří hlasů. Podobně v Ostravě bylo sečteno zatím jen pět okrsků.

17:22 Po sečtení poloviny okrsků na Náchodsku je Bělobrádek (KDU-ČSL) těsně druhý

V senátním obvodu Náchod je prozatím sečteno přes 51 % okrsků. Těsný souboj svádí policejní exprezident Martin Červíček (ODS) s předsedou KDU-ČSL Pavlem Belobrádkem. Zatím vede těsně Červíček s 27 %, druhý Belobrádek má necelých 26 %. 

17:10 Po sečtení třetiny okrsků uspěli nejvíce kandidáti ODS a ANO

V senátních volbách po sečtení třetiny okrsků postupovali do finále kandidáti ANO ve 12 obvodech, ODS v 11, sociální demokraté a lidovci v pěti. K dispozici stále nebyly výsledky ze tří pražských a z brněnského obvodu. Vyplývá to z průběžných výsledků hlasování, které dnes zveřejnil Český statistický úřad na volebním webu. Účast zatím byla 46 procent.

16:33 Favorité svou roli zatím potvrzují, Kubera aspiruje na vítězství v prvním kole

Roli favoritů ze senátních kandidátů potvrzovali Jaroslav Kubera (ODS) na Teplicku a Jiří Čunek (KDU-ČSL) na Vsetínsku. Pro Kuberu zatím hlasovala více než polovina voličů, pro Čunka dvě pětiny hlasujících.

16:32 Po sečtení pětiny okrsků vede stále ODS

Kandidáti ODS po sečtení hlasů pětiny okrsků v senátních volbách vedli v osmi obvodech, obhajují přitom čtyři. ČSSD a KDU-ČSL ve třech, ANO a STAN ve dvou. K dispozici nebyly výsledky ze čtyř pražských a jednoho brněnského obvodu.

16:21 David Rath na Litoměřicku neuspěl

Bývalý středočeský hejtman David Rath (za Českou suverenitu) zřejmě senátorskou imunitu nezíská, neboť nový litoměřický senátor patrně vzejde z duelu kandidátů ODS a ANO.

16:05 Kratina si věří na vítězství v prvním kole

„Nejsem soutěživý člověk, klání neberu jako boj,” řekl po příchodu do volebního štábu ODS herec Vladimír Kratina. Dodal, že by si vsadil i na vítězství v prvním kole.

16:05 V senátních volbách po sečtení desetiny okrsků vedli zástupci ODS

V senátních volbách po sečtení desetiny okrsků vedli kandidáti ODS v šesti obvodech. Zástupci ANO, ČSSD, KDU-ČSL a STAN byli na prvních příčkách shodně ve třech obvodech. Z Prahy a Ostravy a Karvinska výsledky k dispozici zatím nebyly. Účast zatím dosahovala 47 procent.

15:36 Vladimír Kratina, který kandiduje do Senátu na Praze 2, poskytuje rozhovor

Foto:

Foto: Echo24, Petra Kašpárková

14:49 První výsledky ze senátních obvodů

V senátních volbách se první výsledek objevil v 14:37 z jednoho ze dvou okrsků z obce Tatobity na Jablonecku. Zvítězil tam nynější senátor ODS Jaroslav Zeman nad kandidátem ANO Josefem Chuchlíkem a Michaelou Tejmlovou (za uskupení Senátor 21). Rozhodlo o tom 32 procent tamních voličů.

14:30 Podle bookmakerů jsou favority jsou favority Čunek, Fischer a Kubera

Sázkové kanceláře těsně před volbami favorizovaly současné senátory Jiřího Čunka (KDU-ČSL) a Jaroslava Kuberu (ODS), společně s diplomatem Pavlem Fischerem. Mezi dalšími favority kanceláře uváděly bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše a rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka. Neúspěch sázkaři predikují Jiřímu Paroubkovi a Davidu Rathovi. 

14:15 ANO, TOP 09 a SPD mohou posílit

Zástupce TOP 09 Tomáš Czernin svůj mandát neobhajuje, strana může volbami pouze získat. Posílit mohou také ANO a SPD, ani tato hnutí žádný z mandátu v těchto volbách neobhajují. 

14:00 Volební místnosti se uzavřely

O podobě třetiny Senátu rozhodovali voliči od včerejších 14 hodin. Nejvíce křesel, celkem 13, obhajují senátoři za ČSSD. ODS obhajuje 4 křesla, po třech obhajujících mají KDU-ČSL A STAN. Své jediné senátorské místo obhajuje KSČM.

13:40 O návrat do vysoké politiky se pokusí i Paroubek s Rathem

V Ostravě o senátorské křeslo bojuje bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek, vyzve současného senátora z hnutí Ostravak Leopolda Sulovského. Kandidátem na Litoměřicku je bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD David Rath. 

13:30 Voliči rozhodují o 27 senátorech

Do uzavření volebních místností zbývá posledních 30 minut. Voliči kromě nového složení radnic rozhodují i o třetině senátorů. O přízeň voličů usilují mimo jiné bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Pavel Fischer nebo Marek Hilšer. 

 

Související články