1 Nepříjemnost na dovolené

Jadran znečistily fekálie. Úřady doporučily se v moři u Dubrovníku nekoupat

, NOVÉ

Témata: ,

V oblíbené chorvatské destinaci Čechů úřady doporučily se raději v moři nekoupat. Voda v zátoce Pile u Dubrovníku je totiž znečištěná fekáliemi. Není jasné, jak dlouho tento stav bude trvat, píše chorvatský server Dnevnik.hr.

Úřad hygieny podle vzorků zjistil, že se jedná o fékálie, zdroj znečištění se ale najít nepodařilo. Turistům bylo v neděli úřadem veřejného zdravotnictví doporučeno, aby se v oblasti Dubrovnicko-neretvanské župy do doby, než se situace nevyřeší.

„Moje teta se skoro utopila, jak jí to zacpalo šnorchl. Ještě teď to rozdýcháváme a přijde nám, že ten smrad je pořád cítit. A to jsme se třikrát sprchovali,“ cituje Blesk.cz čtenáře Erika, podle něhož fekálie z pláže nejde vidět, jsou až dál. Místní obyvatelé podle českého turisty tvrdí, že si už zvykli. „Spíš se nám smáli, že jsme tam lezli. Prý vždycky připlave nějaká veliká loď, pak to vypouštějí do moře,“ dodal.

Situaci na Twitteru komentoval i poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek.

V loňském roce Češi vyjeli na více než 4,9 milionu zahraničních cest. Z toho nejvíce do Chorvatska (850 000), Itálie (636 000) a na Slovensko (615 000). I v letošním roce se očekává, že si dovolenou u moře nenechají ujít miliony Čechů, řada z nich má namířeno právě do Chorvatska.

Přístavní město Dubrovník je na jihu Dalmácie a nese přezdívku „perla Jadranu“, leží přímo na úpatí vápencového pohoří. Je jedním z nejznámějších turistických center.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Novozélanďan jako první v historii překonal Tasmanovo moře na kajaku

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.