1 Nepříjemnost na dovolené

Jadran znečistily fekálie. Úřady doporučily se v moři u Dubrovníku nekoupat

, NOVÉ

Témata: ,

V oblíbené chorvatské destinaci Čechů úřady doporučily se raději v moři nekoupat. Voda v zátoce Pile u Dubrovníku je totiž znečištěná fekáliemi. Není jasné, jak dlouho tento stav bude trvat, píše chorvatský server Dnevnik.hr.

Úřad hygieny podle vzorků zjistil, že se jedná o fékálie, zdroj znečištění se ale najít nepodařilo. Turistům bylo v neděli úřadem veřejného zdravotnictví doporučeno, aby se v oblasti Dubrovnicko-neretvanské župy do doby, než se situace nevyřeší.

„Moje teta se skoro utopila, jak jí to zacpalo šnorchl. Ještě teď to rozdýcháváme a přijde nám, že ten smrad je pořád cítit. A to jsme se třikrát sprchovali,“ cituje Blesk.cz čtenáře Erika, podle něhož fekálie z pláže nejde vidět, jsou až dál. Místní obyvatelé podle českého turisty tvrdí, že si už zvykli. „Spíš se nám smáli, že jsme tam lezli. Prý vždycky připlave nějaká veliká loď, pak to vypouštějí do moře,“ dodal.

Situaci na Twitteru komentoval i poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek.

V loňském roce Češi vyjeli na více než 4,9 milionu zahraničních cest. Z toho nejvíce do Chorvatska (850 000), Itálie (636 000) a na Slovensko (615 000). I v letošním roce se očekává, že si dovolenou u moře nenechají ujít miliony Čechů, řada z nich má namířeno právě do Chorvatska.

Přístavní město Dubrovník je na jihu Dalmácie a nese přezdívku „perla Jadranu“, leží přímo na úpatí vápencového pohoří. Je jedním z nejznámějších turistických center.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Novozélanďan jako první v historii překonal Tasmanovo moře na kajaku

Z nového čísla Podzim populistů. Blíží se předčasné volby do rakouského parlamentu

Echo týdne: Drak, babička a televize ● Komentář: Co znamená vypuštění strnada ● Recenze: Zachovej nám...? ● Rozhovor: Tarantinovo rekviem za Hollywood

V nerovném zápase s kultem lidstva Za úsilím převychovat společnost se skrývá agrese
V Číně už se Velký bratr stal skutečností O Orwellovi v praxi s expertem na Čínu Erpingem Zhangem
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.