1 ČT a iVysílání

Česká televize vypověděla smlouvu s provozovatelem iVysílání, nahradí ho O2

AKTUALIZUJEME

Témata:

Česká televize vypověděla smlouvu s firmou SuperNetwork, která pro televizi od tohoto měsíce provozuje její internetový archiv iVysílání. Napsal to server Lupa.cz, kterému to potvrdila mluvčí televize Karolína Blinková. Důvodem výpovědi podle ní bylo opakované porušení smlouvy ze strany provozovatele.  Novým provozovatelem Internetového archiv iVysílání pro Českou televizi (ČT) je znovu telekomunikační firma O2 Czech Republic. 

Firma SuperNetwork se novým technickým provozovatelem iVysílání stala letos v květnu po vítězství v tendru z loňského roku, píše Lupa.cz. Ukončení smluvního vztahu nyní řeší právníci. „Česká televize změny provádí tak, aby se diváků zcela nedotkly,“ potvrdila pro Echo24 Karolína Blinková.

Ze smlouvy zveřejněné v registru smluv vyplývá, že že smlouva mezi ČT a O2 uzavřená 30. května je v hodnotě 23,94 milionu korun. Po dobu tří let má ČT platit měsíčně 665 000 korun. Mluvčí ČT Karolína Blinková uvedla, že O2 zakázku získala jako druhá v pořadí ve výběrovém řízení, které loni vyhrála společnost SuperNetwork.

Loňské výběrové řízení bylo druhým pokusem najít provozovatele iVysílání, první tendr ČT zrušila, protože kvůli formálním nedostatkům vyřadila tři ze čtyř uchazečů. Do druhé soutěže se už přihlásili jen dva zájemci, a to bývalý provozovatel O2 a právě SuperNetwork podnikatele Zdeňka Cendry. Vítěz měl podle smlouvy za tři roky svých služeb od ČT inkasovat 18 milionů korun.

Na serveru iVysílání.cz si lidé mohou dodatečně přehrát pořady z běžného vysílání ČT. Dostupné jsou prostřednictvím počítače a chytrých televizorů, které umožňují takzvané odložené sledování.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Sire Karle, je tu další náš krajan. S filozofem a estetikem Tomášem Kulkou nejen o Izraeli

Echo týdne: Chemnitz, zbrojní dodávky a berlínská zeď ● Kauza: Zeď proti nepřátelům demokracie ● Salon: Média jako nepřítel lidu ●
Rozhovor s antropologem Radanem Haluzíkem: Proč jdou chlapi do války

Splněný sen Mattea Salviniho Novou hvězdou italské politiky je excentrik z Milána
Wanderlust: poutník na cestě za rozkoší V čem bylo umění 19. století nepřekonatelné

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.