4 Stadion pro Sáblíkovou

Sáblíková na vládě. Od Babiše dostala dárek z Apple Storu, slíbil i stadion

, NOVÉ

Témata: , , ,

Zlatá česká rychlobruslařka Martina Sáblíková i její trenér Petr Novák se v úterý setkali s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Ten jim poděkoval za vynikající výsledky proběhlé sezóny a reprezentaci České republiky na mezinárodních sportovních kláních. Jedním z témat schůzky byla i dlouho plánovaná výstavba rychlobruslařského stadionu.

Martině Sáblíkové předseda vlády pogratuloval k nedávným úspěchům na mistrovství světa ve víceboji v Calgary. Babiš poděkoval také jejímu trenérovi Petru Novákovi, rovněž bývalému reprezentantovi v rychlobruslení. Dostali pamětní medaili Karla Kramáře i osobní dárek z Apple Storu.

„Pan Novák vytipoval novou lokalitu, která je prý ve všech směrech vyhovující. Hned, jak bude známá dohoda investorů, začneme jednat,“ prohlásil premiér Babiš s tím, že výstavba rychlobruslařské haly je jednou z priorit jeho vlády.

Česká rychlobruslařka před několika týdny ovládla letošní mistrovství světa ve víceboji. S časem 6:42,01 překonala v kanadském Calgary světový rekord v závodu na 5 000 metrů. Trojnásobná olympijská vítězka se tak stala popáté mistrní světa ve víceboji a tímto výkonem si také vybojovala jubilejní dvacátou zlatou medaili ze světových šampionátů.

Martina Sáblíková je držitelkou šesti olympijských medailí, z toho tří zlatých. Je také pětinásobnou mistryní Evropy. Českou republiku reprezentovala také v silniční cyklistice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Kdo jde do eurovoleb: Okamura couvl, Klaus ml. to nestihl

Senátní výbor zastavil řízení s Valentou. Nebude postižen za vlastnění médií

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.