Sáblíková na vládě. Od Babiše dostala dárek z Apple Storu, slíbil i stadion

Stadion pro Sáblíkovou

Sáblíková na vládě. Od Babiše dostala dárek z Apple Storu, slíbil i stadionNOVÉ
Premiér Andrej Babiš s Martinou Sáblíkovou Foto:

FOTO: Facebook / Andrej Babiš

Domov

vt Echo24

Zlatá česká rychlobruslařka Martina Sáblíková i její trenér Petr Novák se v úterý setkali s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Ten jim poděkoval za vynikající výsledky proběhlé sezóny a reprezentaci České republiky na mezinárodních sportovních kláních. Jedním z témat schůzky byla i dlouho plánovaná výstavba rychlobruslařského stadionu.

Martině Sáblíkové předseda vlády pogratuloval k nedávným úspěchům na mistrovství světa ve víceboji v Calgary. Babiš poděkoval také jejímu trenérovi Petru Novákovi, rovněž bývalému reprezentantovi v rychlobruslení. Dostali pamětní medaili Karla Kramáře i osobní dárek z Apple Storu.

„Pan Novák vytipoval novou lokalitu, která je prý ve všech směrech vyhovující. Hned, jak bude známá dohoda investorů, začneme jednat,“ prohlásil premiér Babiš s tím, že výstavba rychlobruslařské haly je jednou z priorit jeho vlády.

Při setkání přišla řeč i na dlouho diskutovaný stadion
Při setkání přišla řeč i na dlouho diskutovaný stadion Foto:

FOTO: Úřad vlády ČR

Česká rychlobruslařka před několika týdny ovládla letošní mistrovství světa ve víceboji. S časem 6:42,01 překonala v kanadském Calgary světový rekord v závodu na 5 000 metrů. Trojnásobná olympijská vítězka se tak stala popáté mistrní světa ve víceboji a tímto výkonem si také vybojovala jubilejní dvacátou zlatou medaili ze světových šampionátů.

Martina Sáblíková je držitelkou šesti olympijských medailí, z toho tří zlatých. Je také pětinásobnou mistryní Evropy. Českou republiku reprezentovala také v silniční cyklistice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Kdo jde do eurovoleb: Okamura couvl, Klaus ml. to nestihl

Senátní výbor zastavil řízení s Valentou. Nebude postižen za vlastnění médií