2 Nejmenší novorozenec

Lékařský zázrak. Chlapec měl při narození 268 gramů. Teď má přes tři kila

, Nové

Témata: , ,

Tokijská nemocnice pustila domů chlapce, který se loni v srpnu narodil císařským řezem a vážil pouhých 268 gramů. Je nejmenším přeživším novorozencem mužského pohlaví na světě. S odvoláním na univerzitní nemocnici o tom informovala agentura Reuters.

Chlapec se za těhotenství matky nevyvíjel do přijatelné váhy a lékaři se domnívali, že je jeho život v ohrožení. Po 22 týdnech těhotenství vyvolali předčasný porod, protože dítě přestalo růst. Děťátko bylo tak malé, že se vešlo na dlaň dospělého člověka.

Chlapec byl umístěn na jednotku intenzivní péče a zůstal tam, dokud nepřibral na 3,2 kilogramu. Nemocnice ho pustila minulý týden, řekl doktor Takeši Arimicu z pediatrického oddělení lékařské fakulty.

Čtěte také: Gerloch je nominován na ústavního soudce. Proti je část Senátu: „Zemanovi obhájí cokoli“

„Jsem vděčná, že tak přibral, protože, upřímně, nebyla jsem si jistá, zda přežije,“ sdělila chlapcova matka. Při propuštění chlapec vážil 3238 gramů a byl schopen pít mléko.

Podle nemocnice je pravděpodobnost přežití novorozenců vážících méně než 300 gramů malá, zejména jde-li o chlapce.

Před tímto Japoncem byl dosud nejmenší chlapec narozený před deseti lety v Německu s porodní váhou 274 gramů. Nejmenší holčička se narodila rovněž v Německu. Bylo to v roce 2015 a vážila 252 gramů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.