Bitcoinová dvojčata vydělala miliardy. Bratři investovali peníze z vyhraného soudu s Zuckerbergem

Výhodná investice do kryptoměny

Bitcoinová dvojčata vydělala miliardy. Bratři investovali peníze z vyhraného soudu s ZuckerbergemNOVÉ
Bratři Cameron a Tyler Winklevossovi Foto:

REPROFOTO: Youtube / Crypto Bits

1
Svět
Sdílet:

Bratři Winklevossovi, kteří v roce 2013 vyhráli spor se zakladatelem sociální sítě Facebook Markem Zuckerbergem, vydělali svou první miliardu dolarů na kryptoměně bitcoin. Do virtuálního platidla investovali právě peníze z vyhraného sporu, informuje server The Verge.

Cameron a Tyler Winklevossovi se dostali do křížku s Markem Zuckerbergem kvůli tomu, že si během studentských let na Harvardu přivlastnil jejich nápad na sociální síť Facebook. Do povědomí veřejnosti se tahle skutečnost dostala díky populárnímu filmu The Social Network (Sociální síť).

Spor vyústil v soud, který dvojčata nakonec vyhrála. Ze sporu si Winklevossovi odnesli 65 milionů dolarů, přičemž 11 milionů investovali v roce 2013 do kryptoměny bitcoin. A jak se zdá, investice se jim ve velkém vyplatila – díky ní jsou nyní miliardáři.

Údajně mají na kontě 100 tisíc bitcoinů, přičemž cena za jeden činí aktuálně okolo 11,6 tisíc dolarů. Vloni také dvojčata založila digitální směnný systém Gemini. Ten umožňuje investorům obchodovat s bitcoiny, což rovněž dopomohlo mnohým k pohádkovému bohatství. Bratři Winklevossovi jsou nicméně první veřejně známí lidé, kterým se podařilo s bitcoiny pokořit miliardový milník.

Cena digitální měny bitcoin přitom neustále kolísá. Na platformě BitStamp minulý týden sestoupila až na 9000 dolarů (zhruba 193 000 Kč). Od středečního výstupu na rekordních 11 395 dolarů tak nejznámější kryptoměna ztratila více než pětinu hodnoty.

Skeptici upozorňují, že růst hodnoty bitcoinu představuje klasickou spekulativní bublinu, která nemá žádnou souvislost s reálnou aktivitou na finančním trhu nebo s ekonomikou. K největším kritikům patří šéf americké investiční banky JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon, který bitcoin označil za podvod.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat, ani vlády a centrální banky. Poslední bitcoiny se mají dostat do oběhu kolem roku 2140.

Čtěte také: Laureáti Nobelovy ceny kritizují bitcoin. „Měl by být zakázán,“ říká Stigliz

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články