1 Incident v Chemnitzu

Podezřelý z ubodání Němce v Chemnitzu bude propuštěn z vazby

NOVÉ

Témata:

Jeden z podezřelých ze zabití pětatřicetiletého Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici), které vyvolalo řadu demonstrací, bude propuštěn z vazby. Jeho právník o dnešním rozhodnutí soudu informoval rozhlasovou a televizní stanici NDR a noviny Süddeutsche Zeitung. Druhý ze zatčených podezřelých je zatím ve vazbě. Po třetím podezřelém policie stále pátrá.

Policie krátce po ubodání Daniela H. 26. srpna zatkla 22letého Iráčana Júsifa A. a 23letého Syřana Aláa S. Mladý Iráčan, který podíl na krvavém činu odmítal, bude vazbu moci opustit. Přispěla k tomu zřejmě i výpověď svědka, podle něhož se Júsif A. na činu nepodílel.

Zabití Daniela H. vedlo k řadě demonstrací v Chemnitzu, který leží nedaleko českých hranic. Části z nich se účastnily i stovky pravicových radikálů, z nichž někteří napadali přistěhovalce, novináře a policisty; zaútočili také na židovskou restauraci.

Mladý irácký Kurd byl uplynulých dvou letech opakovaně trestán. Dvakrát byl odsouzen k pokutě za držení drog, další pokutu musel zaplatit za podvod, poškození věci a nebezpečný zásah do silniční dopravy. Nejvyšší trest si muž od soudu odnesl v červenci loňského roku. Za to, že několika lidem při sporu v ubytovně pro uprchlíky nastříkal do obličeje pepřový sprej, byl uznán vinným z ublížení na zdraví, za což dostal osmiměsíční trest s odkladem na dva roky.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.