2 Prezidentské volby

Prvním kandidátem na slovenského prezidenta je Krajniak

NOVÉ

Témata: ,

Prvním kandidátem na slovenského prezidenta je poslanec parlamentu Milan Krajniak. Oznámil, že od lidí už sesbíral zákonem stanovených 15.000 podpisů, informovala dnes slovenská média. Voliči na Slovensku budou nástupce současné hlavy státu Andreje Kisky vybírat příští rok na jaře.

Krajniak bude sbírat podpisy na podporu své prezidentské kandidatury i dál, chce je prý získat ve všech regionech Slovenska.

Zájemce o kandidaturu na funkci slovenského prezidenta musí získat 15.000 podpisů občanů, nebo ho musí podpořit 15 poslanců.

Pětačtyřicetiletý Krajniak od roku 2016 zasedá ve slovenském parlamentu za malou opoziční stranu Jsme rodina-Boris Kollár. Kromě něho se chce o nejvyšší úřad na Slovensku ucházet více než deset lidí. Je mezi nimi například bývalý předseda parlamentu František Mikloško, analytik a pedagog Eduard Chmelár nebo advokátka Zuzana Čaputová, která zastupovala občanské aktivisty v jejich úspěšném tažení proti skládce odpadu nedaleko Bratislavy.

Současný prezident Andrej Kiska už před časem oznámil, že se o znovuzvolení ucházet nebude.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.