1

Mimořádná schůze k dávkám na bydlení

Sledujeme online
Živý přenos Živý přenos ukončen Čekáme
Ostatní online zpravodajství   
onlineIsOff

11:45 Neschválení programu schůze je ukázka toho, kdo nechce řešit bydlení pro rodiny, říkají lidovci

11:13 Program mimořádné schůze nebyl schválen.

Pro bylo pouze 52 poslanců.

10:35 Proti schválení programu schůze jsou i ANO a sociální demokraté

10:11 KSČM nepodpoří program mimořádné schůze k sociálnímu bydlení

9:20 U řečnického pultu se zatím vystřídali předseda Pirátů Ivan Bartoš, místopředseda KSČM Jiří Dolejš a šéf poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka

Navrhovaná reforma by postihla i pracující rodiny či seniory, upozornil Chvojka.

9:00 Schůze začala

8:42 Jestli nebude schválen program, schůze se neuskuteční

Pokud poslanci neschválí program, mimořádná schůze se vůbec nebude konat. Ještě před hlasováním o programu budou mít ale možnost vystoupit poslanci s přednostním řečnickým právem. „Jestli bude schválen program, nelze dopředu říct. Každopádně o tomto tématu chtějí diskutovat poslanci napříč politickými stranami,“ řekl pro Echo24 šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jiří Bartošek.

8:30 Svolání mimořádné schůze podnítila skupina poslanců v čele s KDU-ČSL

Lidovci chtějí přimět ministerstvo práce a sociálních věcí k odložení záměru, který by podle nich zvýšil riziko chudoby až u čtvrt milionu domácností, zejména u rodin s dětmi a seniorů.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.