Pivo opravdu dělá hezká těla. Muž ho pil 46 dní v kuse a zhubl přes 18 kilo

Pivní dieta funguje

Pivo opravdu dělá hezká těla. Muž ho pil 46 dní v kuse a zhubl přes 18 kiloNOVÉ 2
Svět

jk Echo24

Pít jen pivo a zhubnout? To se podařilo Delu Hallovi ze Cincinnati z amerického státu Ohio. Podle tradice mnichů ze 17. století se rozhodl pro takzvanou „pivní dietu“ a 46 dní nekonzumoval nic jiného než pivo. Touto dietou, která by se mohla většině lidí zdát velmi příjemná, se mu podařilo shodit přes 18 kilogramů váhy. 

„Ti mniši z Bavorska byli mistry pivovarníky. Využili tehdy tradiční černé pivo k tomu, aby se stalo skutečně jejich tekutým chlebem,“ okomentoval původ svého nápadu Hall. „Tento „chléb“ je pak udržel při plném fungování až 46 dní.“ Dle svých vlastních slov se díky pivní dietě zase cítil na dvacet let. „Je mi už přes čtyřicet a díky pivu jsem se zase cítil mladý.“

Čtyřicátník Del Hall z amerického státu Ohio pil 46 dní jen pivo. Zhubl díky tomu přes 18 kilogramů.
Čtyřicátník Del Hall z amerického státu Ohio pil 46 dní jen pivo. Zhubl díky tomu přes 18 kilogramů. Foto:

Zdroj: Facebookový profil Dela Halla.

Během celého procesu shazování kil dostával vesměs negativní zpětnou vazbu od kamarádů i lékaře. „Ale neumřel jsem a naopak jsem zdravější než předtím,“ říká Hall pro místní server Local 12. Hall za 46 dní nepodlehl pokušení a skutečně nic jiného než pivo nekonzumoval. „Pracuji v pivním průmyslu, všude kolem je i spousta dobrého jídla. Na různých akcích a v restauracích, ale vydržel jsem.“

Hall pil až pět sklenic piva denně a vůbec nic nejedl. Pravidelně jej také vyšetřoval lékař, který mu předepisoval i různé vitamíny. Sám ale tuto formu diety nedoporučuje kvůli prázdným kalorií, které pivo obsahuje, nehledě na negativní účinky alkoholu jako takového.

„Já jsem ale na sebe hrdý,“ říká Hall. „Mám nadváhu a potřeboval jsem něco shodit. Teď si můžu dát i něco nezdravého, protože jsem opravdu 46 dní nic nejedl.“ Nakonec si jako své první jídlo po více než měsíčním půstu vybral guacamole (tradiční mexická omáčka z avokáda a rajčat), které spláchl půllitrem piva, ze kterého ani po takové době neustálého pití nebyl otrávený.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.