Vzkaz protestujícím za klima

Vzkaz protestujícím za klima
Názory čtenářů

NÁZORY ČTENÁŘŮ

Petr Skála

Tak konečně. Jsem nadšen, světová mládež ukázala svoji sílu. Čtyři a půl miliardy let s tím nikdo nic neudělal. Jednou byla planeta žhavá, jindy jak sněhová koule, dokonce v době dinosaurů byl obsah CO2 na desetinásobku dneška, biodiverzita byla šílená, nikdy více nebylo na zemi tolik druhů rostlin a živočichů. Byly doby, kdy Skandinávie byla celá pod vodou a jindy sténala pod tího ledovce, ten byl i v Krkonoších a představte si tu hrůzu, ta hloupá Velká Británie, co nechápe dobrodiní EU, s ní měla hranici na souši! La Manche byl na suchu. A prý se našli důkazy, že v Antarktidě nebyl žádný led a rostly tam stromy.

ANO, klima je třeba konečně stabilizovat a přivést k rozumu. Navrhuji nejprve nařídit Slunci, aby svítilo stejnoměrně, žádné cykly, žádné skvrny. Dále navrhuji naší mládeži udělat něco se Zemskou osou. Tu precesi a nutaci je třeba zrušit. A pak ty sopky, těm se to musí zarazit, my se tady budeme snažit snižovat CO2, aby ty mizerné kytky a stromy konečně pochcípaly hlady (oni se prý tím CO2 živí), a pak si bouchne jeden supervulkán a teplota spadne o pár stupňů dolů.

Bude třeba také zakázat všechny oponentury k pracím klimatologů, to přece nejde, aby někdo náhodou našel nějaké důkazy, co se nehodí, ušlechtilé myšlenky se nesmí zpochybňovat, to tedy ne. Podívejte se na Trofima Lysenka v Sovětském svazu, jak to hezky uměl, a všechny ty pavědce, co hlásali genetiku, nechal zlikvidovat nebo poslal do GULAGU.

Jen děti pilně studujte Maa, Stalina, Kima nebo učení Rudých Khmerů, ti se myslím chovali nejuvědoměleji a uhlíkovou stopu uměli snižovat opravdu rychle a efektivně. Alespoň nebudete překvapeni, až se ta vaše aktivita rozběhne na plné obrátky.

Každopádně jsem šťasten, vracím se do svého mládí před rok 1989 a už jsem si jist, že do dvanácti let klima nezanikne a nebude nahrazeno pouhým počasím, bude zachráněno.

Související články