1 Bezpečnostní konference v Mnichově

V Mnichově začíná bezpečnostní konference, vystoupí Merkelová či Pence

, NOVÉ

Témata: , , ,

Mnichovskou bezpečnostní konferenci v pátek společným vystoupením zahájí německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová a její britský kolega Gavin Williamson. Vrchol třídenní akce, na níž se v bavorské metropoli sejde kolem 35 hlav států a šéfů vlád a na 80 ministrů zahraničí a obrany, přijde v sobotu, kdy promluví americký viceprezident Mike Pence a německá kancléřka Angela Merkelová. Česko bude zastupovat ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Od pátečních projevů von der Leyenové a Williamsona se především očekává, že dají najevo jasné odhodlání k co nejužší obranné a bezpečnostní spolupráci obou stran i po odchodu Británie z Evropské unie. O brexitu, ale i o problémech v transatlantických vztazích nebo zvyšování výdajů na obranu bude zřejmě hovořit také šéf NATO Jens Stoltenberg.

S projevy v úvodní den tradiční konference vystoupí rovněž německý ministr zahraničí Heiko Maas či šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.