Wizz Air přestane létat z Brna. Zrušil linku do Londýna

Wizz Air přestane létat z Brna. Zrušil linku do LondýnaAKTUALIZOVÁNO
Ilustrační foto Foto:

FOTO: Shutterstock

Domov

létaní z brna

ošm

Letecká společnost Wizz Air oznámila, že končí v Brně. Firma se totiž rozhodla zrušit svou linku Brno-Londýn. Osmého ledna tak vzlétne z Brna naposled. Wizz Air linku otevřel před Vánoci 2010. O změně jako první informoval server zdopravy.cz.

Je to druhá zrušená linka z Brna společnosti Wizz Air v nedávné době. Letos na podzim Wizz Air již zrušil lety do nizozemského Eindhovenu. Ukončením linky na londýnské letiště Luton se Wizz Air stahuje z Brna úplně.

Linka v Brně končí po sedmi letech, a to v době, kdy Jihomoravský kraj uvedl, že jedná o příchodu dopravců, kteří by létali již od letního letového řádu od konce března na pěti linkách. Místo toho po odchodu Wizz Airu zbudou v Brně pouze dvě pravidelné linky. Jedna z nich je do Londýna-Stanstedu, kterou zajišťuje Ryan Air, druhou je linka do Mnichova, kterou provozuje bmi regional. Tato linka je však ztrátová a kraj a město schválily memorandum, díky němuž by mohlo z veřejných rozpočtů zamířit k dopravci během následujících čtyř let každoročně až 1,47 milionu eur (37 mil. Kč).

„V leteckém průmyslu je běžné, že se lety mění podle sezóny nebo výkonnosti trasy. Wizz Air neustále monitoruje vytíženost na svých linkách, aby byl schopen nabídnout ty nejpopulárnější služby za ty nejnižší ceny. Lety mezi Brnem a Londýnem proto naposledy poletí 8. ledna 2018,“ řekla podle webu zdopravy.cz mluvčí Wizz Air Sorina Ratz.

Zákazníci, kteří zrušením linky přijdou o své lety, budou kompenzováni. „Zákazníci, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace, v tuto chvíli kontaktujeme a nabízíme náhradní lety nebo kompenzaci, konkrétně 120 procent původní ceny letenky,“ sdělila Ratz.

Wizz Air oznámil minulý týden velkou expanzi právě na letiště v Lutonu, odkud bude létat do blízké Bratislavy. Bratislava je spolu s Prahou a Vídní pro Brno velmi konkurenčním letištěm.

Brněnské letiště očekává, že letos odbaví 460.000 cestujících, což je na úrovni let 2013 a 2015, loni to bylo 418.000. Mírně přes 50 procent všech cestujících létá z Brna charterovými lety na dovolenou.

Čtěte také: Boj o zákazníka, který cestující vítají. Ryanair chystá zlevnění letenek

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.