VIDEO: Stát selhává v boji s koronavirem. Hrozivá zpověď nakažených dívek

KORONAVIRUS

VIDEO: Stát selhává v boji s koronavirem. Hrozivá zpověď nakažených dívekVIDEO UVNITŘ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Podceňování situace praktickými lékaři, nemožnost dovolat se na hygienu či nekonečné čekání na testování. Dvě mladé dívky popsaly ve videu, které se stalo hitem sociálních sítích, v čem všem selhává stát v ochraně obyvatel před koronavirem, což v případě dívek vedlo pravděpodobně k tomu, že nevědomky nakazily další. Zároveň popisují, že se stát v podstatě nezajímá ani o jejich léčbu.

„Asi šest dnů zpátky jsem se probudila a měla jsem vysokou horečku asi 39,6 a bylo mi hrozně zle. Volala jsem svojí lékařce, že mám tyhle příznaky a ona mě odkázala na 112. Tam mi řekli, že pokud se nedusím a nejde mi o život, tak s tím nic neudělají a mám zavolat na hygienickou stanici. Ta je ale totálně zahlcena, proto dovolat se tam je šílenost. Volala jsem tam asi čtyři a půl hodiny. Tam mi řekli, že pokud jsem nebyla v zahraničí a nebyla jsem v kontaktu s nakaženou osobou, tak nemám nárok,“ řekla jedna z dívek ve videu umístěném na Youtube.

Dále pak popsala laxní přístup obvodní lékařky. „Řekli mi ať jdu za svou praktickou lékařkou. Tak jsem za ní dorazila osobně do ordinace, ta na mě jenom tak koukla, vysmála se mi za roušku. Řekla mi, že to nemusím nosit, že to není potřeba, že mám obyčejnou chřipku, ať si vezmu paralen a jedu domů, že není potřeba karanténa. Vyzvedli mě rodiče, jela jsem na nákup, s tím, že jsem v pohodě. Ale ten stav se začal zhoršovat, horečky neustupují,“ uvedla.

„Dneska je to šestý den, máme neustále vysoké teploty a strašné bolesti hlavy. V sobotu jsme se sebraly a jely jsme metrem na pohotovost. Tam mě vyšetřila paní doktorka, která mě strašně seřvala a byla naštvaná. Řekla, že mám pravděpodobně koronavirus a že jsem ji právě nakazila, což mi bylo strašně líto, ale vycházela jsem na základě své praktické lékařky. Paní doktorka mi udělal test na koronavirus a den poté mi volali, že je pozitivní,“ vysvětlila dívka.

Druhá dívka sice nemá koronavirus potvrzený, ale důvodem je zřejmě pouze to, že jí nikdo test ještě neudělal. Proto zároveň ani nikdo neeviduje všechny ty lidi, se kterými se setkávala. Navíc upozornila, že se nikdo nezajímá o jejich léčbu. „Vůbec se o nás nezajmají. Eva jim dala mé údaje i a údaje dalších lidí, se kterými se setkala. Druhý den mi volali, že já pro ně nejsem infikovana osoba, dokud mi neudělají testy. Ale jsme tady spolu v malém bytě, navíc se neustále mluví, jak je to nákazové, tak pochybuji, že Eva by byla nakažená a já bych měla pouze nějakou chřipku. Řekli mi, že těch případů je tak moc, že se za mnou dostanou asi až tak za týden. Řekli nám, že když se nám to zhorší, tak si můžeme nechat zavolat záchranku,“ řekla.

Také první dívka hovořila o nezájmu o jejich stav. „Když mi doktor oznamoval výsledek, tak mi řekl, ať jsem statečná, ať jsem silná a pokud se budu dusit, tak mám zavolat záchranku. Do té doby mám 14 dní ležet v posteli a nedá se nic dělat a na horečku mám brát paralen.“

Zároveň uvedly, že přestože jsou mladé, nemá nemoc ten nejlehčí průběh. Popisují, že mají konstantní horečky a silné bolesti hlavy. „Jako zvládneme to, ale musíme říct, že je to fakt utrpení. Je to zákeřná nemoc, která vás sejme,“ popsaly.

Čtěte také: Chaos se stupňuje: Bulovka podle Babiše zešílela, žádá okamžité odvolání ředitele Kvačka

Sdílet: