Probudil se z umělého spánku a zjistil, že z domácnosti přežil jako jediný

Probudil se z umělého spánku a zjistil, že z domácnosti přežil jako jediný
Scott Miller (43) se svou matkou Normou (76). Foto: archiv
Svět

KORONAVIRUS V BRITÁNII

Echo24

Scott Miller strávil v edinburské nemocnici kvůli koronaviru tři týdny v umělém spánku. Po probuzení se dozvěděl, že nemoci covid-19 mezitím podlehla jak jeho 76letá matka Norma, tak i její 69letý partner, s nimiž Miller žil v jedné domácnosti. Byl to pro něj šok. Nyní se snaží, aby lidé v Británii brali koronavirus vážně. „Je to zabiják,“ uvedl pro Daily Mail.

Scott Miller je 43letý zámečník. Poté co jeho matka na konci března doma uklouzla a nebyla schopna se sama postavit, ji odvezl do nemocnice. Tam podstoupila standardně test na koronavirus, který však byl pozitivní. Do nemocnice ji poté záhy následoval jak její syn, tak její partner, kteří byli také nakažení koronavirem. Scott uvádí, že ji na oddělení navštěvoval, ale už mu bylo tak špatně, že si posledních několik dnů se svou matkou nepamatuje. Pro svůj zhoršující se zdravotní stav byl poté uveden do umělého spánku. Jeho matka po několika dnech umřela ve stejné nemocnici o patro výše. Její partner ji následoval o týden později.

Scott uvedl, že když ho z umělého spánku po třech týdnech probudili, „měl pocit v kostech, že se jeho matce něco stalo“. Poté co mu sestřička řekla, že oba členové jeho domácnosti zemřeli, byl v šoku. „Bylo to velmi těžké.“ Samotnému Scottovi lékaři nedávali příliš velké naděje, před nástupem do nemocnice vážil 140 kilo, avšak během pobytu v nemocnici 22 kilo shodil.

Po probuzení se učil znovu chodit. Nyní hraje hokej a chodí pravidelně do posilovny. Ale především se snaží lidi přesvědčit, že je nutné brát covid vážně. „Musí pochopit, že koronavirus je skutečný zabiják, nemyslím si, že ho lidé berou vážně,“ uvedl Scott.

Proti koronaviru se ve Velké Británii angažuje sám premiér Boris Johnson, který také kvůli své nadváze měl těžký průběh nemoci. Nyní se snaží snížit počet obézních Britů a sám jim jde příkladem, když začal pravidelně běhat se svým psem.