1 Otrava solí

Z jedenácti ohrožených nosorožců přežil po převozu jeden. Na toho zaútočil lev

, NOVÉ

Témata: ,

Ze skupinky 11 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, kteří byli z Nairobi převezeni do nového národního parku v Keni, přežil jen jeden. Na posledního přeživšího nosorožce ale zaútočil lev a zvíře utrpělo zranění. Informoval o tom ve čtvrtek zpravodajský server BBC.

Nosorožci měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu. Přesun zvířat provedly ve spolupráci Keňská agentura na ochranu divoké zvěře (KWS) a Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Zvířata podle vyšetřovatelů uhynula následkem dehydratace, žaludečních vředů a špatně koordinovaného přesunu. Rovněž se o hovořilo o tom, že voda v národním parku obsahovala příliš soli.

Devět zvířat uhynulo před dvěma týdny, smrt desátého nosorožce a zranění jedenáctého úřady oznámily ve čtvrtek. Další tři nosorožci měli být do parku přemístěni ale kvůli úhynu zvířat byla akce zrušena. V souvislosti s úhynem bylo propuštěno ze zaměstnání několik osob, včetně šéfa KWS, uvedla agentura AP.

Ochránkyně přírody Paula Kahumbuová z nevládní organizace WildlifeDirect již dříve uvedla, že ztráta nosorožců je „naprostá katastrofa“. V Keni podle Kahumbuové žije 80 procent světové populace nosorožců dvourohých.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Katastrofa, tvrdí ochránci. Osm kriticky ohrožených nosorožců zemřelo po otravě solí

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.