2 "čištění města" od toulavých psů

Krvavá FIFA 2018. Rusko masově vybíjí tisíce toulavých psů

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Krvavá FIFA 2018. Pod tímto heslem se na sociálních sítích šíří příspěvky o usmrcených toulavých psech v Rusku. Města vyplácí miliony rublů specializovaným firmám, které otrávenými šipkami a dalšími nástroji potulné psy zabíjí. Podle informací serveru The Telegraph v Soči takhle jedna z firem dostala za úkol tímto způsobem „zachytit“ přes tři tisíce psů. Petici proti masakru podepsaly necelé dva miliony lidí.

Obyvatel jihoruského Soči Vachagan Emeksuzyan našel mrtvého psa jeho souseda. Uviděl, že má do boku zapíchnutou šipku. Další svědci pro The Telegraph popsali, že viděli chodit kolem muže s foukačkami, jak se snaží město zbavit toulavých psů a koček. „Neměla by tu být žádná zbytečná zvířata, měla by být zlikvidována,“ řekl podnikatel, který má podle serveru The Telegraph od poloviny března na svědomí 52 mrtvých psů a uzavřel smlouvu na chycení dalších téměř tří a půl tisíc.

„Čištění ulic“ probíhá v 11 městech, kde jsou stadiony určené na mistrovství světa ve fotbale, které začíná v polovině června. Kromě Soči se jedná o Moskvu, Petrohrad, Volgograd, Rostov na Donu, Kazaň, Saransk, Samaru, Nižnij Novgorod, Jekatěrinburg a Kaliningrad.

Proti masovému vraždění toulavých zvířat se snaží bojovat aktivisté za práva zvířat peticí. „Statisíce psů, koček i ptáků zabijí jedy a v některých případech i surovějším způsobem,“ píší autoři petice. Za pár měsíců získali téměř dva miliony podpisů.

Vraždění psů není před velkými sportovními událostmi ojedinělé. Zabíjení psů praktikovalo v Rusku i v roce 2014 před olympiádou v Soči. Zbavování se toulavých psů jako součást „kultivace města“ prováděl i Ázerbájdžán v roce 2015, když hostil v Baku historicky první Evropské hry, jakousi evropskou miniverzi olympijských her.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Utopil štěně a druhému zlomil nohu, muž z Prahy půjde na rok do vězení

Z nového čísla Konec thatcherismu. Jak volby změnily Velkou Británii

Echo týdne: Vkus Moniky Babišové ● Komentář: Zvrácení svobodných voleb ● Svět: Andrej Babiš na nás uvalil světovou zelenou revoluci ● Kauza: Skrytá, ale stejně reforma ● Civilizace: Hladem ku zdraví?

Anglické odcházení Co bude s Evropou, když Britové řekli exit
Klenot v čase snesitelném Rychlý běh s krumlovskou kartou
,