1 Rezignace velvyslance USA

„Je čas odejít,“ reagoval velvyslanec USA v Estonsku na Trumpovy výroky

NOVÉ

Témata:

Americký velvyslanec v Estonsku James D. Melville rezignoval na svůj post kvůli nesouhlasu s poznámkami šéfa Bílého domu Donalda Trumpa o evropských spojencích USA. Melville to oznámil na svém facebookovém účtu, napsala na svých internetových stránkách britská zpravodajská stanice BBC. Připomíná, že jde o dalšího diplomata, který se rozhodl ve funkci skončit kvůli odlišnému pohledu na politiku než má Trump.

„Když prezident tvrdí, že EU byla založena proto, aby využívala Spojené státy, aby útočila na naši pokladnu, nebo když říká, že NATO je stejně špatné jako NAFTA (Severoamerická dohoda o volném obchodu), je to nejen fakticky špatně, ale dokládá mi to, že je čas odejít,“ napsal Melville na facebooku.

Trump nedávno uvalil cla na některé výrobky z EU a dlouhodobě kritizuje spojence z NATO za to, že nedodržují své závazky ohledně plateb do rozpočtu aliance.

Melville působil v Estonsku od roku 2015, ve službách americké diplomacie byl 33 let. To, že se rozhodl odejít do důchodu, potvrdili v pátek zástupci amerického ministerstva zahraničí.

Letos v lednu z postu amerického velvyslance v Panamě odešel John Feeley. Rezignaci odůvodnil tím, že pro Trumpa už dále nemůže pracovat. O měsíc dříve na místo v americké misi pro Somálsko, která sídlí v keňském Nairobi, rezignovala Elizabeth Shackelfordová. V dopise tehdejšímu šéfovi americké diplomacie Rexi Tillersonovi napsala, že dává výpověď, protože lidská práva už nejsou pro Washington prioritou.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump přitvrzuje s výhrůžkou cel na auta


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.