Sex budoucnosti? Silkonové panenky a roboti

Budoucnost sexuálního byznysu

Sex budoucnosti? Silkonové panenky a robotiNOVÉ 5
Svět

Sex s roboty už není vizí vzdálené budoucnosti. Sdílení intimností s neživými bytostmi se stává přirozenou součástí sexuálního života stále většího množství lidí. V německém Dortmundu otevřeli první veřejný dům, kde jsou prostitutky ze silikonu. Hodinová taxa je od 50 do 80 eur a zákazníci jsou nadšeni. Stejně jako majitelka podniku Evelyn Schwarzová.

Německý týdeník Stern, který se tomuto tématu aktuálně věnuje, zmiňuje mimo jiné výsledek studie „Homo digitalis“ podle níž by si každý pátý Němec rad vyzkoušel sex s robotem. A více než polovina respondentů by neměla žádný problém s tím, kdyby se milostným hrátkám s robotem oddával jejich partner. Nejde jen o muže. První sex roboti – muži už jsou na světě také a trh s nadšením očekává, až se příští rok objeví jejich avizované robotické modely obohacené o bionický penis. Někteří odborníci poukazují na nebezpečí neustálého zdokonalování, které se nakonec může obrátit proti jejich tvůrcům. Dokonalým sexuálním panenkám dnes na reálnosti přidávají nejen uvěřitelný tón pleti, dech, teplota, ale třeba i vlhkost podmíněná dotykem. A jak vizionáři připomínají, od silikonových krásek a krasavců je už jen malý krůček k plně adaptabilním robotickým bytostem.

Dobývání Evropy

V Asii je technologie dokonalých silikonových krásek už hitem delší dobu, v Evropě začali „silikonovu lásku“ jako jedni z prvních prodávat ve známém vídeňském nevěstinci Kontakthof. Před časem spíše z hecu pořídil zdejším nevěstkám gumovou kolegyni s myšlenkou, že si třeba nějaký zákazník bude chtít vyzkoušet, to, co frčí v Asii. Panenku zdejší provozovatelé pojmenovali Fanny a taxu stanovili na 85 euro na hodinu. Na web vyvěsili: „Velmi mladá, sexy, naprosto přizpůsobitelná jakékoliv poloze.“ Během pár měsíců se Fanny stala nejprodávanější pracovnicí místního podniku.

Jak se ale ukazuje, některé jedince zaujaly umělé krásky natolik, že si je pořizují i jako partnerky. Příběh devětatřicetiletého Stephana například přináší aktuální vydání německého časopisu Stern.

Lepší než lidé?

Evelyn Schwarzová z Dortmundu otevřela „Bordoll“, kde jsou prostitutky gumové všechny. Dvanáct dokonalých krasavic á 2000 euro pochází z Asie, každá váží okolo 30 kg. Evelyn o svém podnikání říká: „V Asii je normální, že podnik má jednu či dvě sexuální panenky. Ale můj nápad vznikl i trochu z nutnosti. Nenašla jsem pro své SM studio dostatek vhodných a německy mluvících žen.“

Panenky sice nemluví řečí žádnou, ale to už dnes zřejmě Evely nevadí. O podniku se mluví nejen mezi zákazníky, ale také v tisku a především na sociálních sítích.

Robotika a umělá inteligence se sexuálnímu průmyslu rozhodně nevyhýbají. „Můžeme očekávat, že sexuální roboti se brzy stanou běžnou součástí života“, prohlásil například profesor Noel Sharkey ze sheffieldské univerzity.

Tvůrce sexuálních robotů Sergi Santos jde ještě dál, když říká, že se lidé budou už brzy s roboty oddávat, přičemž on sám má dokonce v plánu mít dítě s jedním z nich.