1 prodej se slony

Slonů je v Zimbabwe přebytek. Protože je nelze zabít, prodali jich téměř stovku Číně a Dubaji

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Zimbabwe prodalo za šest let do Číny a Dubaje celkem 97 slonů, za zvířata utržilo 2,7 milionu dolarů (téměř 62 milionů Kč). Slonů je v zemi přebytek, úřady je ale nemohou nechat odstřelit, protože jim to zakazuje mezinárodní dohoda. Výdělek plánuje vláda použít na financování programů na ochranu zvířat. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Podle vyjádření zimbabwské ministryně turismu šlo o dvou až tříleté slony, kteří ještě nejsou dospělí. Jednoho slona země prodala za 13 500 až 41 500 dolarů (asi 310 000 až 952 000 Kč).

Zimbabwe se podle vyjádření ministryně dokáže postarat o 55 000 slonů, nyní jich tam ale žije 85 000.

Tématem se před týdnem zabývali zástupci vlád zemí, na jejichž území se rozkládá přeshraniční rezervace Kavango-Zambezi. Zimbabwe spolu s Jihoafrickou republikou a Namibií usilují o zrušení zákazu lovu slonů a chtějí změnit mezinárodní dohody tak, aby jim umožnily prodat jejich zásoby slonoviny.

Podle ministryně má Zimbabwe slonovinu v hodnotě 300 milionů dolarů (téměř 6,9 miliardy Kč). Zisk z prodeje by měl jít opět na ochranu těchto zvířat a na pomoc komunitám žijícím na území rezervace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Španělé utratili nejsmutnější slonici na světě. Žila 43 let o samotě

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.