Baxa: Jednání poslanců o Zemanově přístupu k justici by mělo být veřejné

sněmovní jednání

Baxa: Jednání poslanců o Zemanově přístupu k justici by mělo být veřejnéNOVÉ 1
Domov
Karolína Vaverková
Sdílet:

Zda bude veřejné jednání sněmovního podvýboru pro justici, který se má ve středu zabývat podezřeními kolem údajného ovlivňovaní soudců Pražským hradem, rozhodnou až členové podvýboru. Na jednání pozval jeho předseda Pavel Blažek (ODS) bývalého předsedu a dnes soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxu, ústavního soudce Vojtěcha Šimíčka a hradního kancléře Vratislava Mynáře, aby se mohli k věci vyjádřit. A právě pro Baxu je veřejnost jednání velice důležitá, řekl deníku Echo24.

„Je pro mě velmi důležité, aby jednání podvýboru bylo veřejné. Vím, že z jednacího řádu Poslanecké sněmovny vyplývá, že podvýbory jednají neveřejně. Ale členové podvýboru se mohou usnést, že jednání veřejné bude,“ řekl Josef Baxa deníku Echo24. „Veřejné jednání bych očekával právě proto téma, kvůli kterému jsem pozván. To je věc nesporně veřejná svou podstatou i formou,“ dodal Baxa.

Týdeník Respekt už dříve uvedl, že Mynář opakovaně kontaktoval soudce různých soudů. S ústavním soudcem Vojtěchem Šimíčkem probíral služební zákon, který prezident kritizoval, a případ Lesní správy Lány. Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa minulý týden v rozhovoru pro Deník N uvedl, že mu Hrad dával opakovaně najevo, jak měl jeho soud rozhodnout v některých kauzách.

O tom, zda bude jednání veřejné, nebo ne, rozhodnou až členové výboru.

Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Blesk.cz uvedl, že Josefa Baxu kritizoval za tři kauzy, a to za zrušení územního plánu Jihomoravského kraje, plzeňskou spalovnu a zdymadlo u Přelouče.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Zeman a jeho parta testují soudce

Poslanci si předvolávají Baxu, Mynáře a Šimíčka kvůli Zemanovu ovlivňování justice

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články