Společnost Apple přiznala, že naschvál zpomaluje starší modely iPhonů

Společnost Apple přiznala, že naschvál zpomaluje starší modely iPhonůNOVÉ
iPhone 7 Foto:

FOTO: Shutterstock

Svět

výkon iphonů

ošm

Jedno z velkých internetových podezření je pravdivé. Americký technologický gigant Apple oficiálně potvrdil, že schválně zpomaluje výkonnost svých mobilů iPhone s postupujícím věkem, informuje deník The Independent.

Apple se brání, že výkon starších mobilů nezpomaluje, aby zákazníky donutil koupit si novější model, ale naopak aby chránil a prodloužil životnost iPhonů.

„Minulý rok jsme vydali aktualizaci pro iPhone 6, iPhone 6S a iPhone SE, která vyrovnává nečekané vrcholy ve výkonu, aby zabránila nečekanému vypnutí,“ napsala společnost v prohlášení pro agenturu Reuters.

„Nyní jsme tuto aktualizaci vydali i pro iPhone 7 spolu s updatem iOS 11.2 a v budoucnu ji plánujeme uvést i do ostatních našich zařízení,“ stojí ve zprávě.

Důvodem ke zpomalování je přirozené stárnutí baterií. Ty se stářím nezvládají náhlé zvýšení výkonu, což může vést k náhlému vypnutí mobilu, či k poškození vnitřních součástek, tvrdí Apple. 

Firma Apple se k prohlášení odhodlala poté, co společnost Primate Labs otestovala měnící se výkon iPhonů a došla k závěru, že opravdu s věkem klesá.

Jedná se o další důkaz z nedávné doby, že technologické firmy mohou uměle omezovat výkony svých výrobků. Společnost Tesla v září odemkla aktualizací vyšší dojezd některých modelů svých automobilů, aby umožnila svým floridským zákazníkům ujet hurikánu Irma.

Čtěte také: Musk uspěl. Tesla zprovoznila největší lithium-iontovou baterii světa

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články