Sněmovna reprezentantů schválila Trumpovu daňovou reformu

Sněmovna reprezentantů schválila Trumpovu daňovou reformuAKTUALIZUJEME
Svět

Daňová reforma

Sněmovna reprezentantů Spojených států dnes schválila daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa, která je považována za největší úpravu daní od dob republikánského prezidenta Ronalda Reagana v 80. letech. Ještě v noci amerického času (ve středu ráno SEČ) chce o návrhu hlasovat Senát. Pokud Kongres reformu přijme, očekává se, že ji Trump během středy podepíše.

„Dnes lidem této země vracíme zpět jejich peníze,“ prohlásil republikánský předseda sněmovny Paul Ryan. S úpravou daňového systému v této komoře Kongresu souhlasilo 227 zákonodárců, proti jich bylo 203.

Trump již na twitteru pogratuloval republikánům ve Sněmovně reprezentantů za to, že daňovou reformu, která je jedním z pilířů jeho vládního programu, odsouhlasili. Označil je za skvělé kongresmany, kteří hlasovali pro snížení daní Američanů.

Návrh mimo jiné snižuje daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent, jednotlivci si pak budou moci snížit daňový základ o dvojnásobek současného stavu. Kritici naopak poukazují na to, že změny pomohou především korporacím a bohatým. Trump nesouhlasné názory odmítá a tvrdí, že z daňových úprav budou těžit všichni, především pak velmi uleví střední třídě.

Po Sněmovně reprezentantů bude o návrh hlasovat Senát, nestane se tak ale dříve než za několik hodin.

 

 

Související články