1 Duterteho vzkaz

Budeme vás střílet do vagíny, vzkázal prezident komunistkám

, NOVÉ

Témata: , ,

Filipínský prezident Rodrigo Duterte hodlá tvrdě zakročit proti povstalkyním z komunistických skupin. „Nezabijeme vás, jen vás střelíme do vagíny,“ vzkázal jim na setkání s bývalými komunistickými rebely. Duterte je pověstný svými extrémními výroky. Sám sebe přirovnal k Hitlerovi, protože by s dobrým pocitem zmasakroval tři miliony uživatelů drog. Loni v dubnu se po teroristickém útoku na filipínském ostrově Bohol nechal slyšet, že by teroristům snědl jejich vnitřnosti.

Duterte minulý týden promluvil ve své rezidenci Malacañang v Manile k více než dvěma stům bývalým komunistickým rebelům a řekl, jak bude zacházeno s ženskými bojovnicemi. „Řekněte vašim vojačkám, že je tu nový rozkaz,“ zahájil řeč Duterte. „Nebudeme vás zabíjet. Jen vás střelíme do vagíny,“ dodal s tím, že bez genitálií budou ženy „zbytečné“.

Prezidentova slova se do médií dostala až tento týden, protože Duterte svá slova pronesl v rodném dialektu. Podle listu The New York Times slovo vagína v oficiálním přepisu tiskový úřad prezidenta nahradil pouze pomlčkou.

Jeho výrok krizitovala řada politiků včetně kongresmanky Emmi de Jesusové, které zastupuje tamní hnutí za práva žen. Podle ní Duterte pozvedl terorismus proti ženám na „úplně novou úroveň“, cituje ji server The Guardian.

Rodrigo Duterte je prezidentem Filipín on konce června 2016. Sám sebe popisuje jako nekompromisního bojovníka proti kriminalitě, zejména proti drogám a korupci. Od jeho nástupu byly zabity tisíce lidí označené za drogové dealery, pašeráky nebo uživatele. Tvrdé zásahy policie vyvolaly kritiku Západu i mezinárodních humanitárních organizací, které upozorňovaly na zabíjení bez řádného soudu.

Čtěte také: Prezident Duterte se hlásí k Hitlerovi. Rád by zavraždil miliony lidí

Z nového čísla Proč právě Černobyl? Seriál, který vyvrací módní poučky o „kulturní apropriaci“

Echo týdne: Fotbalista, privatizace a Scruton ● Komentář: Žádný audit neroste do nebe ● Svět: Rakouská zabijačka ● Fenomén: Když nemůžete věřit vlastním očím ● V bublině: Letenky zdarma? Nikdy, nenávistnice

 

Vyrůstá v Bronxu Trump v sukních? Co hlásá Alexandria Ocasiová-Cortezová
Z každé lampy čtyři zásuvky na auta Primátor Prahy Zdeněk Hřib hájí utajená hlasování rady
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.