1 ostrov bez mužů

Mužům vstup zakázán. Ve Finsku vznikl ostrov pouze pro ženy

, NOVÉ

Témata: ,

Už za pár měsíců se ve Finsku otevře speciální ostrov, na který budou moci vstoupit pouze ženy. Takzvaný SuperShe ostrov, který vytvořila podnikatelka a zakladatelka iniciativy SuperShe Kristin Rothová, poskytne svým návštěvnicím relaxační wellness pobyty spojené s cvičením jógy, meditacemi a dalšími aktivitami. 

Ostrov bez mužů dle svých slov vytvořila jako protiváhu běžného světa plného mužů na vysokých pracovních pozicích. „Žila jsem, pracovala, dýchala ve světě, který ovládají muži,“ říká Rothová, která dříve pracovala jako výkonná ředitelka poradenské firmy, v rozhovoru pro server CNN.

Podle Rothové ostrov není zaměřen proti mužům. Na ženy ale pobyt bez nich bude působit uklidňujícím efektem.

Ostrov se nachází zhruba hodinu a půl letadlem od Helsinek a nachází se na něm čtyři luxusní chatky pro celkem deset návštěvnic. Dostat se na tento ostrov ale nebude moci každá žena, která projeví zájem. Kristin Rothová si své hosty bude pečlivě vybírat.

„Důležité pro mne bude, aby žena, která navštíví ostrov, měla úžasnou osobnost, optimistickou a pohodovou, protože budeme na ostrově,“ tvrdí Rothová. Jen spojení takových žen si prý pobyt na ostrově pořádně užije. 

Čtěte také: Internet miluje konspirace: Beatles neexistovali, stejně jako Finsko

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,