AD: Na co sakra ta vláda čeká?

NÁZORY ČTENÁŘŮ

AD: Na co sakra ta vláda čeká?
Majitel Madety Milan Teplý Foto: Jan Zatorsky
1
Názory čtenářů
  • Josef Adam
Sdílet:

NÁZORY ČTENÁŘŮ: Včera odpoledne jsme s rodinou očkovali stádečko asi sta ovcí a jehňat, s kterými hospodaříme na našich dvaceti hektarech luk a pastvin. Po práci, ještě s hnojem ve vlasech, jsem jako vždy nedočkavě otevřel nové vydání Echa a jako první si tentokrát přečetl rozhovor s panem ředitelem Madety Teplým.

Celý je z jeho strany veden v takovém žoviálním, chlapském duchu, jako by z nějakého pěkného seriálu ze života těch správných lidových ředitelů , jak je točil Jaroslav Dietl. Tak při tom zůstaňme, pěkně po zemědělsku. Pan Teplý v rozhovoru mj. suverénně líčí, jak lze na dvaceti hektarech pozemků vydělat na dotacích slušnou sumičku 18-19 miliónů ročně pouze tak, že si pořídíte tři kozy a osla, nebo louky jednoduše zmulčujete.

Marně jsem ale ze své ženy, na kterou je naše hospodářství vedeno, dostával přiznání, kde že končí těch bezmála dvacet mega ročně, když mi celá léta tvrdí, že příjmy z veškerých dotací, z dvaceti hektarů, při chovu asi padesáti dospělých ovcí s jehňaty a dodržování sto a jedné podmínky ekologického zemědělství, dělají ročně tak 300 000 korun. I kdyby se pan ředitel spletl v řádu těch hektarů, tak fakt nevím, kde ty částky vzal. Skoro to svádí k myšlence, že pro některé lidi z okruhu ředitelových známých ještě ze starých dobrých jezeďáckých časů, platí úplně jiné dotační podmínky.

Pokud se nestala chyba někde v přepisu rozhovoru, tak je opravdu na pováženou, že člověk s tak velkým vlivem a nositel nejvyšších státních vyznamenání myslí vážně takové, s prominutím, pindy. Čtenáři Echa mu takovýto plesnivý eidam snad nezbaští, ale on nepochybně podobně argumentuje i jinde, před méně přemýšlivou veřejností.

Jaká je asi relevantnost dalších páně ředitelových odpovědí v oblastech, do kterých nevidím tak dobře jako on? Pobavilo mě i jeho líčení, jak musí už patnáct let vozit mléko do škol, protože to po něm ministr Gandalovič tehdy chtěl. Bezelstně přiznává, že kvůli tomu gigantickému kšeftu se státem musel koupit 900 ledniček a uzavřít smlouvy se školníky. Hrůza! Přeci když stát chce, aby dodával mléko do škol, má mu zaplatit nejen to mléko, ale i ty ledničky, a nejlépe v každé škole i babku, která by to mléko dětem vydávala a hlídala, aby ho děcka vypila a většina neskončila v koších na odpadky nebo v kanále. Doufám že ten neslušný náměstek, co ho pan ředitel potkal na chodbách intervenčního fondu, tento kolosální nesmysl ukončí co nejdříve.

Nechci a nemám čas se vyjadřovat k dalším ředitelovým odpovědím, ale má to vůbec cenu? Jsou to stejné bláboly jako ty výše uvedené. Možná se měl pan ředitel na letišti v Moskvě poprat o ty záchodky, třeba by nějakou koupil do hlavy a rozsvítilo by se mu. Omlouvám se, to už je trošku moc…ale to asi ten hnůj ve vlasech. A navíc mě ten Teplý fakt nasral.

Sdílet:

Hlavní zprávy

nazory-ctenaru