1 Jaderný program

Trump pohrozil Íránu problémy, pokud obnoví jaderný program

NOVÉ

Témata: , ,

Írán bude čelit velkým potížím, pokud obnoví svůj jaderný program. Na úvod setkání se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem v Bílém domě to podle agentury Reuters prohlásil americký prezident Donald Trump, který opět kritizoval podobu mezinárodní jaderné dohody s Teheránem.

„Budou ve větších potížích než kdykoli předtím,“ řekl Trump na adresu Teheránu, pokud se Íránci rozhodnou obnovit jaderný vývoj. Ten Teherán na základě dohody pozastavil výměnou za zmírnění protiíránských sankcí.

Trump dnes ale dohodu označil za šílenou a strašnou a řekl, že v takové podobě nikdy neměla vzniknout. Prohlásil také, že Írán testuje rakety, což vede k vyhrocování situace v celém regionu.

Macron, který je příznivcem dohody o íránském jaderném programu a od kterého se očekává, že se bude snažit Trumpa přesvědčit o výhodách ujednání, dokument označil za významný a za součást bezpečnostního rámce blízkovýchodního regionu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.