1 ÚMRTÍ v horách

Turistky z Dánska a Norska našli v Maroku mrtvé. Policie zatkla možného vraha

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

V horských oblastech na jihu Maroka byla nalezena dvě těla – jedno patří turistce z Dánska, druhé pak turistce z Norska. Oznámily to místní úřady. Těla nesou známky násilí, mimo jiné mají bodné rány na krku. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin, uvedla agentura AFP. Marocké ministerstvo vnitra oznámilo, že v souvislosti s úmrtím policie zatkla jednoho člověka.

Těla byla podle marockých úřadů objevena v odlehlých horských oblastech, zhruba deset kilometrů od vesnice Imlil v pohoří Vysoký Atlas. Podle ministerstva vnitra policie po dalších pachatelích stále pátrá. Norské ministerstvo zahraničí oznámilo, že příbuzní obou žen byli informováni.

Norský list VG napsal, že v oblasti je mnoho sněhu a je obtížné se k tělům dostat. Policie celou oblast uzavřela a na místě je mnoho policistů. Další horské výpravy byly zrušeny. Podle listu na místo míří vyšetřovatelé z Rabatu.

Těla se nacházejí nedaleko základního tábora používaného pro výstup na Túbkál, kam se nedá dojet automobilem. Mustafá, který je majitelem místní společnosti, jež zajišťuje průvodcovské služby, událost označil za tragédii pro celý Imlíl. Nemyslí si, že pachatelé jsou místní.

Těla našli lidé, kteří procházeli kolem stanu obou žen. Mustafá řekl, že v horách je v tuto dobu málo lidí. Ženy prý nedoprovázel průvodce.

VG napsal s odvoláním na marocká média, že těla nesou známky velmi brutálního násilí a je zřejmé, že pachatelé použili nůž nebo jiný ostrý předmět.

Mustafá norskému listu řekl, že pro výstup k základnímu táboru je potřeba povolen místních úřadů. „Je tam teď mnoho sněhu a velká zima,“ řekl. Jinak je ale oblast považovaná pro turistiku za bezpečnou a nic podobného se tam niky nestalo. „Bojím, že se teď sem budou turisté z Evropy i z USA bát jezdit,“ sdělil Mustafá.

Pohoří Vysoký Atlas je oblíbenou destinací pro pěší turistiku, kam každý rok zavítají desítky tisíc návštěvníků. Vesnice Imlil je považována za výchozí bod k výstupu na nejvyšší horu severní Afriky Džabal Tubkal.

Čtěte dále: Do říše párii Bašíra. Na výuku arabštiny vysílá Plzeňská univerzita studenty do Súdánu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.