1 Úmrtí

Zemřela nejstarší československá válečná veteránka Anděla Haida

, NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 104 let zemřela v Anglii československá válečná veteránka Anděla Haida, rozená Beníčková. Za druhé světové války působila jako řidička v Ženském pomocném sboru RAF.

Anděla Haida byla nejstarší žijící československou válečnou veteránkou, informovalo loni v říjnu Velvyslanectví ČR v Londýně. Loni v říjnu oslavila 104. narozeniny.

Za 2. světové války působila jako pomocná pracovnice, řidička leteckých sil Women´s Auxiliary Air Force (WAAF). Prezident Miloš Zeman jí loni v červnu v Londýně udělil Medaili Za hrdinství. 

Anděla Beníčková se narodila v říjnu 1913 v Bánově na Uherskohradišťsku. Do Ženského pomocného sboru (WAAF) RAF vstoupila na konci roku 1942. Prošla základním výcvikem a stala se řidičkou. Po roce byla ze služby propuštěna do civilu ze zdravotních důvodů. Ve Velké Británii zůstala i po válce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Válka s Ruskem?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.