1 Úmrtí

Zemřela nejstarší československá válečná veteránka Anděla Haida

, NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 104 let zemřela v Anglii československá válečná veteránka Anděla Haida, rozená Beníčková. Za druhé světové války působila jako řidička v Ženském pomocném sboru RAF.

Anděla Haida byla nejstarší žijící československou válečnou veteránkou, informovalo loni v říjnu Velvyslanectví ČR v Londýně. Loni v říjnu oslavila 104. narozeniny.

Za 2. světové války působila jako pomocná pracovnice, řidička leteckých sil Women´s Auxiliary Air Force (WAAF). Prezident Miloš Zeman jí loni v červnu v Londýně udělil Medaili Za hrdinství. 

Anděla Beníčková se narodila v říjnu 1913 v Bánově na Uherskohradišťsku. Do Ženského pomocného sboru (WAAF) RAF vstoupila na konci roku 1942. Prošla základním výcvikem a stala se řidičkou. Po roce byla ze služby propuštěna do civilu ze zdravotních důvodů. Ve Velké Británii zůstala i po válce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Válka s Ruskem?

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.