1 Gates v Bruselu

Bill Gates se sejde s Andrejem Babišem. Zakladatel Microsoftu o schůzku sám požádal

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

S americkým filantropem a zakladatelem softwarové společnosti Microsoft Billem Gatesem se ve čtvrtek ráno sejde v Bruselu premiér Andrej Babiš. Schůzku podle diplomatických informací inicioval Gates, který se při své nynější návštěvě Bruselu setkává i s dalšími vrcholnými představiteli členských zemí EU i zástupci unijních institucí. Už ve středu odpoledne Gates jedná s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem.

S Babišem by se podle dostupných informací mohl ve čtvrtek ráno Gates bavit nejen o rozvojové pomoci v Africe, ale třeba také o rozvoji digitální ekonomiky. Humanitární pomoc v rozvojových zemích je pro Gatese jedno z klíčových témat, západní země by podle něj měly pracovat na zlepšení tamních podmínek.

Bill Gates vede společně se svou ženou Nadaci Billa a Melindy Gatesových, která pomáhá v zemích třetího světa. Jejím prostřednictvím bojuje s AIDS nebo nemocemi jako je černý kašel, dětská obrna a další, na které existují vakcinace. Gates patří mezi největší dárce na světě, s manželkou se zavázal postupně věnovat 95% svého majetku na charitu.

Ve čtvrtek má Gates jménem své nadace podepsat s komisařem pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Nevenem Mimicou dohodu o „významném finančním příspěvku“ nadace do Evropského plánu vnějších investic. Peníze mají podle EK sloužit na rozvoj diagnostických zdravotnických služeb v subsaharské Africe. Právě Afrika je z pohledu EU v mnoha oblastech klíčovým kontinentem, podpora a rozvoj tamních států by například měla přispět ke snížení migračních tlaků směrem na sever do Evropy.

Andrej Babiš odcestoval do Bruselu kvůli summitu EU, jeho hlavním tématem má být současný stav vyjednávání o Brexitu. 

Čtěte více: Skličující budoucnost: Bill Gates varuje svět před důsledky prudkého nárůstu africké populace

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,