Slavia vs. Dortmund

Slavia v druhém utkání Ligy mistrů podlehla Dortmundu v celkem vyrovnaném zápase 0:2NOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Fotbalisté pražské Slavie prohráli v druhém z šesti utkání základní skupiny Ligy mistrů doma s Dortmundem 0:2 a nenavázali na úvodní nečekanou remízu 1:1 z Milána proti Interu. Středeční vyrovnaný zápas v Edenu rozhodl ve prospěch německého vicemistra a vítěze Ligy mistrů z roku 1997 dvěma góly Ašraf Hakimí, který v 35. minutě otevřel skóre a v 89. minutě přidal druhou branku.

Slavia, která poprvé hrála zápas skupiny Ligy mistrů na stadionu v Edenu, utrpěla první soutěžní porážku od dubna a po 24 zápasech. Dortmund naopak zvítězil po předchozích třech nerozhodných výsledcích včetně remízy 0:0 v úvodním duelu skupiny s Barcelonou a ani v šestém utkání na české půdě neinkasoval.

V dalším zápase v Lize mistrů Slavia 23. října přivítá Barcelonu. Pražané, kteří jsou posledním českým zástupcem v pohárové sezoně, hrají základní část elitní soutěže podruhé v historii a poprvé po 12 letech. Ze skupiny postoupí do další fáze první dva týmy, třetí celek přejde do jarní části Evropské ligy.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti víkendovému ligovému duelu s Mladou Boleslaví dvě změny v sestavě - na hrot nasadil Tecla a do středu zálohy Ševčíka. V zahajovací jedenáctce nechyběli obvyklí stopeři Kúdela s Hovorkou, kteří měli před utkáním zdravotní problémy.

Borussia měla hned v druhé minutě první šanci a po Sanchově střele musel zasahovat brankář Kolář. Slávisté ale rychle srovnali hru a v první půli hráli s německým vicemistrem rovnocennou partii.

V 16. minutě mířil z otočky těsně mimo Hakimí a pak už začali hrozit i domácí. V 21. minutě Stanciu vysunul do brejku Masopusta, který ale v samostatném úniku jen trefil gólmana Bürkiho. Brankář Borussie si následně poradil i se Stanciuovým přímým kopem.

V 35. minutě otevřel Dortmund skóre. Hakimí si narazil na vlastní polovině se spoluhráčem, nasprintoval do vápna, obešel Koláře i obránce a ukázkový brejk zakončil přesně pod břevno. Dvacetiletý marocký obránce, který v Dortmundu hostuje druhým rokem z Realu Madrid, dal svůj premiérový gól v Lize mistrů. Slavia mohla po nacvičeném signálu z přímého kopu ještě do pauzy odpovědět, ale Kúdelovu střelu v dobré pozici zblokoval obránce.

Karel Gott patří mezi pět nejprodávanějších interpretů německé hudby v historii

Dvě minuty po pauze domácí po vlastním rohu zaspali v obraně a Sancho od poloviny hřiště postupoval sám na Koláře, míč si ale příliš předkopl a domácí gólman zasáhl. O pět minut později šel z úhlu sám na branku pro změnu slávista Tecl, ale trefil jen boční síť.

Lídr české ligy v druhém poločase dostal favorita pod tlak, ale k velkým šancím to nevedlo. V 71. minutě vypálil vedle Ševčík. V 82. minutě Kolář vyrazil střelu nejlepšího hráče Hakimího, v předposlední minutě už ale kapituloval. Hakimí zakončil gólem brejk po Brandtově přihrávce.