1 požár v Německku

VIDEO: V Německu vzplál vysokorychlostní vlak, na palubě bylo přes 500 lidí

NOVÉ

Témata: , , ,

Na západě Německa se v pátek vzňala souprava vysokorychlostního vlaku ICE, na jehož palubě cestovalo 510 pasažérů. Pět z nich utrpělo zranění. Německé dráhy dnes podle agentury DPA uvedly, že příčinou požáru, který zničil dva vagony, byla technická závada, pravděpodobně na transformátoru.

Událost se stala u obce Dierdorf na trati mezi Frankfurtem nad Mohanem a Kolínem nad Rýnem. Postižený úsek bude po celý víkend uzavřen. Dálkové vlaky, které trasu využívaly, jezdí odklonem, cesta se tak podle dopravce protáhne zhruba o 80 minut.

Podle Deutsche Bahn (DB) zůstane dotčený úsek vysokorychlostní trati zavřený do konce příštího týdne. Dráhy také dodaly, že na trati, která prochází spolkovým městem Bonn, může docházet až k 90minutovým zpožděním a v dotčeném úseku je zcela vyloučena doprava.

Vysokorychlostní soupravy typu ICE (Intercity-Express) jsou využívány na území celého Německa a dále ve Švýcarsku, Rakousku, Nizozemsku, Belgii a Francii. Dosahují rychlosti až 300 km/h.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Německo dál nese vinu za zločiny nacistů, řekl prezident Steinmeier na návštěvě Řecka

FOTO: Hyperloop představil první kapsli, cestující přepraví rychlostí až 1200 km/h


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.