2 Bitka se střelbou

VIDEO: Muž zbitý v MHD zemřel. Policie navrhla dvojici cizinců obžalovat z vraždy

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , , ,

Policisté navrhli obžalovat dvojici cizinců, kteří se v březnu zúčastnili potyčky v autobusu městské hromadné dopravy na pražském Smíchově. Původní těžké ublížení na zdraví překvalifikovali vyšetřovatelé na vraždu, protože muž zraněný při incidentu nakonec zemřel. Na policejním webu to uvedla mluvčí Andrea Zoulová. Stíhaná dvojice čelí vedle vraždy také obvinění z výtržnictví.

„Kriminalisté v minulých dnech vyšetřování případu ukončili a kompletní spisový materiál předali městskému státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby,“ napsala mluvčí.

Policisté vyjížděli 13. března na Smíchov kvůli nahlášené střelbě v autobusu. Ukázalo se ale, že jedenapadesátiletý zraněný Čech, který střílel z plynové pistole, se bránil po předchozí potyčce dvojici, která dopravní prostředek opustila ještě před příjezdem policie. Policisté oba cizince pocházející ze zemí bývalého Sovětského svazu dopadli o dva dny později, a to i díky poznatkům veřejnosti.

Ze záběrů z bezpečnostních kamer, které policie v březnu zveřejnila, je zřejmé, že jeden z útočníků odnesl zbraň s sebou. „Tento muž je navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácí z ucha,“ dodala tehdy policejní mluvčí.

Pražané podobný incident nezažili poprvé. V linkovém autobuse jedoucím na Smíchov před lety vyděsil lidi zbraní i David Lubina, který v opilosti vytáhl plynovou pistoli. Tehdy se na něj vrhli tři muži z řad cestujících a odzbrojili ho. Řidič autobusu pak dojel na smíchovské oddělení policie, kde Lubinu převzali a odvezli do Bohnic.

Muž byl počátkem roku 2006 odsouzen za výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože v dané době se vůbec nesměl pohybovat na území hlavního města. Později dostal souhrnný trest 25 let vězení za zastřelení televizního střihače.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Na Smíchově se střílelo v autobuse. Policisté střelce zadrželi

,