ČSSD vzdala souboj o Senát na Litoměřicku. Do voleb nemá pro obvod kandidáta

Personální krize v ČSSD?

ČSSD vzdala souboj o Senát na Litoměřicku. Do voleb nemá pro obvod kandidátaNOVÉ
Lídři ČSSD Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

mk Echo24

Sociální demokracie nebude obhajovat senátorský post na Litoměřicku. Stávající senátor Hassan Mezian se rozhodl skončit, ČSSD však za něj nemá náhradu. Navíc lhůta pro podání přihlášky k registraci do podzimních voleb již vypršela.

Jednasedmdesátiletý senátor Hassan Mezian sloužil jedno volební období. Po vypršení mandátu se chce věnovat nadále rodině a lékařské praxi. Svoje stanovisko sdělil s předstihem, i tak se ale nepodařilo najít vhodného kandidáta.

Vedení ústecké ČSSD však popírá, že by mělo problém s nedostatkem lidí. Chce se především soustředit na komunální volby. „Vyhodnotili jsme si, že aspirovat tam na senátorskou funkci je za dané konstelace kontraproduktivní,“ uvedl předseda ústecké ČSSD Miroslav Andrt pro server Lidovky.cz.

V senátních volbách v Litoměřicích chce uspět také bývalý hejtman Středočeského kraje a někdejší významný politik sociální demokracie David Rath, který kandiduje za Českou suverenitu. Nedávno byl zatím nepravomocně odsouzen za korupci a další soudy ho ještě čekají. Pokud by Rath ve volbách uspěl, získal by jako senátor také imunitu.

Do Senátu chce na Litoměřicku celkem deset kandidátů. Osm kandidátů do Senátu v obvodě, který zahrnuje Litoměřicko a správní území obcí Slaný a Velvary, navrhly politické strany. Jeden kandidát podal přihlášku jako nezávislý, jedná se o Josefa Dobeše, bývalého ministra školství v Nečasově vládě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Řádný sjezd ČSSD příští únor či březen, zvolí se vedení. Funkce k dispozici?

„Nezvěstný“ radní za ČSSD Petřík: Z domova jsem odešel kvůli starostem a zdraví