1 Kurzová politika

Dolar posiluje, těží z napětí v mezinárodním obchodu

NOVÉ

Témata: ,

Americký dolar dnes posiluje, podporují ho obavy z možné eskalace obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. K růstu dolaru přispívá rovněž pokles zájmu investorů o měny rozvíjejících se zemí. Euro vůči dolaru kolem 16:45 SELČ ztrácelo 0,7 procenta na 1,1540 USD.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, se během dnešního obchodování vyšplhal až na 95,625 bodu, což je nejvyšší úroveň od 24. srpna.

Ve Spojených státech by mělo ve čtvrtek skončit období veřejných konzultací o nových clech na zboží z Číny. Americký prezident Donald Trump by následně mohl přikročit k uvalení cel na čínské zboží v hodnotě 200 miliard dolarů (téměř 4,5 bilionu Kč), či ještě vyšší, uvedla agentura Reuters.

Britská libra dnes sestoupila až na týdenní minimum kvůli rostoucí nejistotě investorů ohledně pokroku jednání o odchodu Británie z Evropské unie i ohledně budoucího vedení britské centrální banky. Kolem 16:45 SELČ vykazovala libra vůči dolaru pokles o 0,4 procenta na 1,2820 USD.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.