Bez Andreje? Většina kuřat v KFC pochází z Agrofertu

VODŇANSKÉ KUŘE v KFC

Bez Andreje? Většina kuřat v KFC pochází z AgrofertuNOVÉ
Kuře z KFC Foto:

FOTO: shutterstock.com

1
Domov

zd Echo24

Desítky tisíc lidí si v Česku pomocí aplikace Bez Andreje pečlivě vybírají, zda nakupované zboží nepochází od firem ze svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Do jeho portfolia však patří i zásobování českých provozoven KFC. Je proto velmi pravděpodobné, že si v tomto řetězci nevědomky pochutnáte na vodňanské drůbeži patřící pod koncern Agrofert.

Čistý zisky i tržby polské společnosti Amrest, která v Česku provozuje řetězce rychlého občerstvení KFC a Burger King či řetězec Starbucks, meziročně opět výrazně vzrostly. A profituje z toho i Agrofert ze svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše. Vodňanská drůbež je totiž hlavním dodavatelem kuřecího masa do KFC, jak potvrzuje výroční zpráva Amrestu za rok 2017. Menšinovým dodavatelem je pak Drůbežářský podnik Klatovy.

„Suroviny pro přípravu produktů z kuřecího masa získává společnost převážně od společnosti Vodňanská drůbež a.s. z jejích výrobních závodů Vodňany a Modřice,“ stojí ve zprávě o původu masa v českých provozovnách KFC.

Čistý zisk polské společnosti Amrest se loni meziročně zvýšil zhruba o pětinu na 228,3 milionu korun. Tržby rostly o podobný podíl na 3,1 miliardy korun, uvádí společnost dále ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin.

„Společnost má najaty prostory pro provoz svých 85 restaurací KFC, 12 restaurací Burger King a dvě jednotky Pizza Hut na dobu určitou s platností 10 až 15 let,“ dodává v dokumentu společnost. Loni firma otevřela sedm nových provozoven, například ve Zlíně, v Uherském Hradišti, na pražském letišti nebo v jídelních vozech Praha-Krakov. Provozovny značky Burger King se rozšířily o čtyři – ve Znojmě, Plzni, Olomouci a v Teplicích. První dvě pobočky Pizza Hut Express firmy otevřela v pražském Palladiu a na Chodově.

Tržby konkurenčního amerického řetězce rychlého občerstvení McDonald ́s loni v ČR vzrostly o 13 procent. Za hamburgery a další potraviny utratili zákazníci v tuzemských 96 restauracích 5,18 miliardy korun.

Společnost Amrest je jedním z největších provozovatelů franšízových značek ve střední a východní Evropě. Založili ji roku 1993 v polské Wrocławi. Provozuje podniky v Polsku, České republice, Maďarsku či Rusku. Mezi provozované značky společnosti patří KFC, Burger King, Starbucks či Pizza Hut.


Čtěte dále: Bez Andreje už nakupuje přes 100 tisíc lidí. Mobilní aplikace slaví úspěch

Babišovo duchovno a děti, bílí koně

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.