Srdceryvné scény. Rakouská policie odvlekla černého ženicha od oltáře

migrace s problémy

Srdceryvné scény. Rakouská policie odvlekla černého ženicha od oltářeNOVÉ
Panorama

zd Echo24

Svatebčany v rakouském Salcburku čekal šok, když jen pár minut před tím, než si pár řekl ano, vtrhla do síně policie a odvlekla ženicha v poutech. Šlo totiž o několikrát vyhoštěného muže z Gambie, který se do země opětovně vracel. O emotivní scéně, kterou zachytily účastníci svatby na video, informuje rakouský deník Heute a další rakouská média.

Svatba mezi dvaatřicetiletým mužem ze západoafrické Gambie a rakouskou občankou Susanne B. se konala na zámku Mirabelle v centru Salcburku, oblíbeném místě svatebních obřadů. „Bylo to příšerné, úředníci se na nás ještě dívali, jak jsme si dělali před zámkem fotografie a potom ho zadrželi. Moje děti se na něj věšely, plakaly, přesto ho odvedly (...),“ svěřila se nešťastná nevěsta serveru Oe24. 

Do emotivní situace se zapojili i ostatní svatebčané, kteří se podle Heute dohadovali s policií a vzduchem létala výhružná gesta. Rodina a přátelé ženy poté rozpoutali kampaň na sociálních sítích na ženichovu podporu. Média o něm nejprve referovala jako o žadateli o azyl, což vzbuzovalo u části veřejnosti větší soucit, to ale později popřelo rakouské ministerstvo vnitra. 

Foto:

lásku mezi Gambijcem a Rakoušankou narušil zásah policie, Foto: Facebook

Oba se poznali před čtyřmi lety na dovolené v jižní Itálii. Před rokem muž přijel do Salcburku požádat o azyl, ten mu úřady odmítly udělit. Gambijec bude nyní, jako už několikrát v minulosti, odvezen zpátky do Itálie, odkud už vícekrát nelegálně překročil hranice, informovalo ministerstvo vnitra. 

Muž přitom o problémech svého pobytu věděl. Spolkový úřad pro cizince a azyl ho upozornil 1. dubna na to, že se musí do tří dnů ohlásit ve Vídni. „Všichni zúčastnění proto věděli o více než nejistém osudu pobytu Gambijce v Rakousku. Přes řadu žádostí ze strany Spolkového úřadu pro cizince a azyl nevykazoval cizinec žádnou snahu kooperovat a ani tak neučinil,“ informovalo ministerstvo vnitra.

Když se tak nestalo, policie konala a muže zadržela. Ten nyní čeká ve vydávací vazbě, odkud bude putovat podle dublinských pravidel nikoliv do Gambie, ale do Itálie. 

Čtěte dále: Zeman plísnil vídeňskou radnici za Häupla neprávem. Komenského škola finanční podporu dostávala

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.