2 migrace s problémy

Srdceryvné scény. Rakouská policie odvlekla černého ženicha od oltáře

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Svatebčany v rakouském Salcburku čekal šok, když jen pár minut před tím, než si pár řekl ano, vtrhla do síně policie a odvlekla ženicha v poutech. Šlo totiž o několikrát vyhoštěného muže z Gambie, který se do země opětovně vracel. O emotivní scéně, kterou zachytily účastníci svatby na video, informuje rakouský deník Heute a další rakouská média.

Svatba mezi dvaatřicetiletým mužem ze západoafrické Gambie a rakouskou občankou Susanne B. se konala na zámku Mirabelle v centru Salcburku, oblíbeném místě svatebních obřadů. „Bylo to příšerné, úředníci se na nás ještě dívali, jak jsme si dělali před zámkem fotografie a potom ho zadrželi. Moje děti se na něj věšely, plakaly, přesto ho odvedly (...),“ svěřila se nešťastná nevěsta serveru Oe24. 

Do emotivní situace se zapojili i ostatní svatebčané, kteří se podle Heute dohadovali s policií a vzduchem létala výhružná gesta. Rodina a přátelé ženy poté rozpoutali kampaň na sociálních sítích na ženichovu podporu. Média o něm nejprve referovala jako o žadateli o azyl, což vzbuzovalo u části veřejnosti větší soucit, to ale později popřelo rakouské ministerstvo vnitra. 

Oba se poznali před čtyřmi lety na dovolené v jižní Itálii. Před rokem muž přijel do Salcburku požádat o azyl, ten mu úřady odmítly udělit. Gambijec bude nyní, jako už několikrát v minulosti, odvezen zpátky do Itálie, odkud už vícekrát nelegálně překročil hranice, informovalo ministerstvo vnitra. 

Muž přitom o problémech svého pobytu věděl. Spolkový úřad pro cizince a azyl ho upozornil 1. dubna na to, že se musí do tří dnů ohlásit ve Vídni. „Všichni zúčastnění proto věděli o více než nejistém osudu pobytu Gambijce v Rakousku. Přes řadu žádostí ze strany Spolkového úřadu pro cizince a azyl nevykazoval cizinec žádnou snahu kooperovat a ani tak neučinil,“ informovalo ministerstvo vnitra.

Když se tak nestalo, policie konala a muže zadržela. Ten nyní čeká ve vydávací vazbě, odkud bude putovat podle dublinských pravidel nikoliv do Gambie, ale do Itálie. 

Čtěte dále: Zeman plísnil vídeňskou radnici za Häupla neprávem. Komenského škola finanční podporu dostávala

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.