Zaplavat si do práce. Sydney zatopila silná bouře

Zaplavat si do práce. Sydney zatopila silná bouřeNové
Svět

90 cm srážek

Neobvykle vydatný déšť způsobil dnes ráno v oblasti australského města Sydney záplavy. Nepříznivé počasí si vyžádalo přinejmenším jednoho mrtvého a několik zraněných, informovala místní média. Podle meteorologů napršelo během dvou hodin tolik jako běžně za celý měsíc. Zrušeno muselo být přes 120 letů, mnoho domácností je bez elektřiny.

„Vyrazte dnes o něco později do práce, nechceme tolik aut na ulici,“ vyzvala obyvatele téměř pětimilionové aglomerace místní policie, která se obává zvýšeného počtu dopravních nehod v důsledku špatného počasí. Při jedné z nich už dnes jeden člověk zahynul. Na severozápadě města utrpěli zranění dva policisté, na které spadl strom, když pomáhali řidičům uvězněným na zaplavené silnici.

Podle meteorologů napršelo v listopadu v jeden den tolik centimetrů srážek jako dnes naposledy v roce 1984. „Intenzita srážek byla fenomenální – 91 milimetrů spadlo za 90 minut,“ uvedl meteorolog Rob Taggart.

Mimořádné počasí se podepsalo mimo jiné na provozu sydneyského letiště. Zrušeno muselo být přes 120 letů – národních i mezinárodních. Bez proudu je v Sydney asi 6000 lidí.

Čtěte více: VIDEO: Ničivá povodeň v Toledu. Voda unášela auta ulicemi

Související články