1 Nový hlavní ekonom

Hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen se stal Dominik Stroukal

, NOVÉ

Témata: ,

Hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen se stal Dominik Stroukal (30), který doposud působil jako ředitel Liberálního institutu. Profesně se věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a kryptoměnám. Zároveň je autorem první české knihy o kryptoměnách „Bitcoin: Peníze budoucnosti“ a řady odborných i populárních článků.

„S Roklenem jsem rád spolupracoval už v minulosti. Je to firma plná profesionálů, kteří ale neusnuli na vavřínech a hledí do budoucnosti. Vedle tradičních trhů se tak společně můžeme věnovat i novým oblastem, jako je crowdfunding, sdílená ekonomika nebo kryptoměny,“ uvedl Stroukal.

„Je skvělé, že náš tým posílí právě Dominik. Věříme, že s využitím jeho znalostí a zkušeností dále posílíme pozici technologické inovativní fintech společnosti a nabídneme našim zákazníkům další moderní finanční produkty a služby,“ říká Managing Director finanční skupiny Roklen Oldřich Pavlovský.

Dominik Stroukal je držitelem doktorátu z ekonomie z Vysoké školy ekonomické v Praze. Vedle studia ekonomie absolvoval Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Tři roky byl předsedou Ludwig von Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku, dva roky místopředsedou pro publikace. Přednáší na PPE programu VŠ CEVRO Institut, ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a na gymnáziu PORG.

Roklen nabízí finanční služby firmám i privátním klientům: online devizové směny a platby RoklenFx, služby Corporate Finance, ekonomické a finanční zpravodajství Roklen24.cz, obchodování s cennými papíry a investičními instrumenty. Součástí skupiny Roklen je také investment-crowdfundingová platforma Fundlift. Roklen je licencován jako obchodník s cennými papíry a platební instituce Českou národní bankou.

Roklen v roce 2017 rostl napříč všemi svými produkty a službami. Obrat směn RoklenFx se loni výrazně zvýšil na 10 miliard korun z předloňských 3,8 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o více než 260 procent. Počet klientů se v roce 2017 zvýšil o zhruba 212 procent na téměř 4200.

Crowdfundingová platforma Fundlift byla spuštěna v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 28 projektů, z toho 24 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku kampaně. Celkový zafinancovaný objem již přesáhl 160 milionů korun. Aktuálně mají investoři možnost investovat do brněnského vývojáře školních informačních systémů Edookit.

Roklen Corporate Finance radil v loňském roce 11 firmám při prodeji a nákupu společností či operacích s cennými papíry. V rámci středoevropského trhu realizoval transakce za zhruba miliardu korun.

Čtěte také: „Škola na dlani“ je nyní na Fundliftu. Znáte Edookit?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.